DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Akın: Kanser ilaçları bulunamıyor

Yayınlanma Tarihi :

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ‘Kanser Haftası’ nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

Akın, “Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin sağlık alanını piyasalaştırması sonucu tedaviler aksıyor, iyileşme oranları azalıyor, kanser ilaçları parayla dahi piyasada bulunamıyor” dedi.

Milletvekili Akın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kanser, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada gelen önemli bir toplum sağlığı problemidir. Ülkemizde her 5 kişiden biri kanserden hayatını kaybediyor. Erken tanı ve tedaviyle kanserli hastalarda önemli oranda iyileşme mümkün olabilmekteyken Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin sağlık alanını piyasalaştırması sonucu tedaviler aksıyor, iyileşme oranları azalıyor, kanser ilaçları parayla dahi piyasada bulunamıyor.

Ocak ayında lenf kanserinden hayatını kaybeden Dilek Özçelik’in kanser ilacını bulamaması nedeniyle AKP’li bakandan yardım istemesi sonucu yüreklere kazınan ‘Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği siz hiç tatmamışsınız hayatınızda’ sözleri Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sağlık politikasının özetidir. Buradan hükümeti, bir kere daha, kanser ilaçları konusunda gerekli çalışmaları yapmaya davet ediyorum.” (Haber Merkezi)

YORUM YAP