DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.3920.68

Akşener: Sıkıldık artık, git torun sev

Yayınlanma Tarihi :

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Kuva-yi Milliye Meydanı’nda binlerce kişiye seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti eleştiren Akşener, “16 yıldır kaç çocuk doğuracağımıza karışan, çocuklarımızı hangi okula göndereceğimize karışan Erdoğan’dan sıkıldık, kendisi de sıkıldı, git artık evinde torun sev, kahveni iç” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Balıkesir’de Kuva-yi Milliye Meydanı’nı dolduran binlerce kadın ve gencin ‘Cumhurbaşkanı Akşener’ sloganları ile destek verdiği mitingde konuştu. İşsiz gençlere ‘Vatandaşlık maaşı’ sözü veren Akşener, vatandaşların 8 milyar lira tutan ve icraya düşmüş kredi kartı ile tüketici kredi borçlarını bir kereye mahsus olmak üzere affedeceğini söyledi.

“TEK KİŞİNİN BEKASI TÜRKİYE’NİN BEKASI OLMUŞ”

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Bu yola size güvenerek çıktım. Önce binler, sonra yüzbinler olduk. İlk defa 6 saatte 100 bin imzayı bularak milletin kadın Cumhurbaşkanı adayıyım. En büyük desteği veren Balıkesirli kadınlara, gençlere, genç kızlara minnet duyuyorum. Bugün karşınızda 250 bin oyla Cumhurbaşkanı adayıyım. Bu bazılarını korkuttu, kimi bize sövüyor, kimi muhalefete. Altı aylık siyasi parti olarak bugün 61’nci ili geziyorum. Mardin’den Artvin’e, Artvin’den Edirne’ye kadar vatandaşlarımızı dolaşıyorum. Gördük ki; tek kişinin bekası Türkiye’nin bekası olmuş. Yuhalamaya gerek yok, biz sandıkta gereğini yapacağız. Şimdi beyler ortada gezip ağlıyor. Türkiye; ‘Askerlik yan gelip yatma yeri değildir’ sözünü de ‘Türkiye babanın çiftliği değildir’ sözünü bunlardan öğrendi” dedi.

“SIKILDIK, GİT EVİNE”

Türkiye’nin 1950 seçimleri havasını yaşadığını kaydeden Akşener, “24 Haziran’da 1950 seçimlerinin aynı sonucunu alacağız. Kardeşim yeter ya ne kadar çocuk doğuracağımıza, hangi okulda çocuk okutacağımıza karıştı. Sen de yoruldun biz de. Sen de sıkıldın biz de sıkıldık, git evine torun sev, kahveni iç.

Bu milletin geri gerim gerilmesine sebep oldun. 24 Haziran’da bu zulüm iktidarı ortadan kalkacak. Parti kuramaz dediler kurduk, seçimlere giremez dediler giriyoruz hem de 250 bin imzayla. Ben cesaret ve korkuyu 28 Şubat’ta gördüm. O zaman korkak tavşanları da gördük” diye konuştu.

“BALIKESİR PIRIL PIRIL OLACAK”

İnci gibi parlayan Balıkesir’in 16 yılda üzerine kül dökülmüş gibi renksizliğe büründüğünü belirten İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı  Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“24 Haziran akşamı Cumhurbaşkanı olacağım, ilk 100 günde Balıkesir  pırıl pırıl parlayacak. İşsiz gençlere ya iş bulacağım ya da iş buluncaya kadar vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Gençlerin fikirlerini alacağım, gençlere güveniyorum.

“MAZOT 1.5 LİRA OLACAK”

Mazot 5.6 lira olmuş, soruyorum muhteremlere, çiftçiye 5.6 liraya mazot kullandırtıyorsun, gübreyi, yemi pahalıya satarsan elbette çiftçi pahalıya üretir. Bizim dönemimizde mazot 1.5 lira olacak. 70 milyar dolara fabrikaları özelleştirdiler sizin cebinize 1 kuruş girdi mi? Millete söven bir kişinin vergi borcu silindi.

“KREDİ KARTI BORÇLARI SİLİNECEK”

Öncelikle şehit, gazi aileleri, asgari ücretliler ve işsizlerin 8 milyar lira tutan kredi kartı ve tüketici kredi borçlarını bir kereye mahsus sileceğiz. Sizin hakkınızı aradığım için arkadaşların her biri ayrı bir panik içinde. Cumhurbaşkanı Akşener deyince adamın sinirlerini zıplatıyorsunuz. Duyun Erdoğan Balıkesir tamam diyor, gerçekten sıkıldık, bıktık. AK Parti’den yazı getirilerek insanların işe girmesinden bıktık. Cumhurbaşkanı olunca mal varlığımda 1 lira artış olmayacak. Bu borç silme meselesinde hopladı abiler. Kaynağı nerden bulacaksın diyorlar Saraydan bulacağım saraydan. Sen Mehmet Cengiz’e parayı nerden bulduysan ben de oradan bulacağım.

“KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK”

Bunlar sizden, Akşener’den, İYİ Parti’den çok korkuyorlar ama korkunun ecele faydası yok. 16 yıldır bu ülkede iktidar olan sensin ne eksik, kötülük varsa senin eserin. Her şey benim olsun diyorsun bugün de biz sana hayır diyoruz. Bir ekonomi bakanı var evlere şenlik dolar euro artışı bizi ilgilendirmez diyor o zaman niye benzine mazota zam yapıyorsun kardeşim? 500 milyar dolar borç aldın, milletin değil yandaşların cebine gitti. Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanı olup bu paranın hesabını soracağım. Sandıklara sahip çıkacağız, kadın ve gençlerden sandıklara sahip çıkıp çıkmadığımızı kontrol etmenizi rica ediyorum. Ev ev dolaşıp İYİ Parti ve Akşener’e oy isteyin. Ey korkak tavuklar gelin bakın şu meydana. Biz bu işi başarıyoruz, başaracağız.” Mahmut ACARÖZ

 

 

YORUM YAP