Yayınlanma Tarihi :

Bağış yarışı

Ak Parti ve CHP teşkilatları dün, ard arda partilerinin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Muharrem İnce’nin seçim kampanya hesaplarına bağış yaptı. Ak Parti İl Başkanı Demiraslan ve CHP İl Başkanı Sarı, yarışı kendi adaylarının kazanacağını iddia etti.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, milletvekili adayı Mustafa Canbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi Ali Gülbaran, partililer ve vatandaşlar Ziraat Bankası önünde toplanarak,  Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanya hesabına para yatırdı.

“BALIKESİRLİLERİ KAMPANYAYA KATILMAYA ÇAĞIRDI”

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, tüm vatandaşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyasına destek olmaya çağırdı. Demiraslan, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın kampanyasına destek olmak için buradayız. Partililerimizin yanında vatandaşlarımızın da burada olması bizleri mutlu etti. Bağış için gelenlerin yoğunluğu nedeniyle bankada sistem kilitlendi. Banka yetkililerin ricasıyla bağışlarımızı zaman aralıklarıyla yapacağız. Tüm Balıkesirlileri kampanyaya destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da; Balıkesirliler olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduklarını söyledi. Kafaoğlu, “Paramızla, kalbimizle, gönlümüzle Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yanındayız” dedi.

Milletvekili adayı Mustafa Canbey ise; “Milletin adamı Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a destek vermek için buradayız. Milletimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sahip çıkıyor” dedi.

Partililer ve vatandaşlar açıklamanın ardından Ziraat Bankası’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim kampanya hesabına bağışta bulundu.

SARI: HALKIN ADAMI, HALKLA KAZANACAK

Cumhuriyet Halk Partililer (CHP) dün partilerinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyasına destek için açılan banka hesabına bağış yaptı. İş Bankası önünde toplanan partililer yoğunluk oluşturunca bankada ayrı bölümde işlem gerçekleştirildi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Bugün bizler, Cumhuriyet sevdalıları, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürüyen, partililerimizle beraber, Cumhurbaşkanı adayımız, eniştemiz Muharrem İnce’nin kampanyasına destek olabilmek için toplandık. Şu anda devletin bütün imkanlarını kullanarak bizimle mücadele etmeye çalışan iktidardakiler bilmelilerdir ki; milletin imkanları ile mücadele eden halkın adamı Muharrem İnce, bu mücadeleyi halkı ile omuz omuza dayanışarak birlik içinde kazanacak. Bizler sadece maddi anlamda değil, manevi anlamda birikimimizle, kadromuzla, arkadaşlarımızın bütün emekleriyle 24 Haziran’da sandıklar açılana kadar çalışacağız, mücadele edeceğiz, halkımızın iktidarını hep birlikte kuracağız. Katkı sunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP