DOLAR 31,0533 % 0.14
EURO 33,6680 % -0.08
STERLIN 39,3898 % -0.06
FRANG 35,1998 % -0.05
ALTIN 2.031,04 % 0,70
BITCOIN 1.610.481 -0.943
Yayınlanma Tarihi :

Başkan Avcı: İlay-ı Kelimetullah için çarpışıyoruz

Ak Parti İl Danışma Meclisi’nde konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Afrin operasyonuyla ilgili konuştu, İlay-ı Kelimetullah için çarpışan Türk Ordusu’nun zaferle döneceğini söyledi.

Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantıda teşkilat üyelerine seslenen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı,  İslamiyet ve Osmanlı Devleti zamanında başarılara imza atan devlet adamlarından örnekler verdi, Türk Ordusu’nun Suriye’den zaferle döneceğini kaydetti.

Avcı, “Genç kardeşlerim, büyüklerim, hanım kardeşlerim. Mahzun olmayın, üzgün olmayın. Çünkü sizin ruh hamurunuzda, atını boğazına kadar Atlas Okyanusu’na sokup, gökyüzüne hiddetle parmağını kaldırdıktan sonra ‘Sen şahit ol Ya Rab, önüme bu denizi koymasaydın bütün cihanı Müslüman yapacaktım’ diyen Tarık Bin Ziyad’dan parçalar var. Sen, Mute Savaşında kendisini savaşmaktan alıkoyan, yarısına kadar kopmuş parmağını atından inip, ayağının altına koyup ‘Allahu Ekber’ diyerek çekip koparan Abdullah Bin Rehavaile aldığı doksan kılıç ve ok yarasından sonra Allah’a kavuşan Cafer-i Tayyar ile aynı yoldasın. Sen; sekiz yıllık saltanatın altı yılını at sırtında savaş meydanlarında, İslam uğruna cihada harcayan, Sina Çölü’nde atından inip uzun uzun yürümeye başladığında, ‘Sultanım ne ola ki, askerimiz kırılmak üzere’ denildiğinde, ‘Görmüyor musunuz? Resulullah Efendimiz önümüzde yürürken ben nasıl atımla gideyim?’ diyen ve yine hilafeti bu millete kazandırdıktan sonra ‘Hakimul Harameyn’ diyen Hacı Efendiyi düzelterek ‘Biz Hadimul Haremeyniz, Haremeynin hademesiyiz diyen ve ömrünü İslam’a hizmetle geçirmiş Yavuz Sultan Selim Han’la aynı soydansın. Ve yine sen, cephede askeri, tüfeğinde mermisi, bileğinde gücü kalmayıncaya kadar Ravza-i Mutahara’yı savunup, Allah Resulu’nün, mübarek ayakucuna kapaklanıp ‘Seni bırakmayacağım Ya Resullullah, seni terk etmeyeceğim’ diyen Fahrettin Paşa’nın milletindensin” dedi.

“YEDİ DÜVELE DUR DİYEBİLEN BİR LİDERİMİZ VAR”

Konuşmasına Abdulhamit Han döneminde yaşananların bugün yeniden yaşandığının altını çizen Başkan Hasan Avcı, “Bu millet necip bir millettir. Hz. Allah bu millete İslam’ın sancaktarlığını verdi. Vefatının 100. yılında kendisini hasretle andığımız Ulu Hakan Sultan Abdulhamit Han; tamamen bitmiş bir devleti otuz üç yıl şahlandıran, ayakları üzerinde tutan Ulu Hakan Sultan Abdülhamit Han zamanında yaşananlar bu gün de aynen tekerrür ediyor, ama bir farkla. Bugün millet dimdik reisinin arkasında duruyor. Bugün yedi düvele karşı durun diyebilen, dünya beşten büyüktür diyebilen dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri Hz. Allah bu millete nasip etti” dedi.

“İ’LAYI KELİMETULLAH İÇİN ÇARPIŞIYORUZ”

Başkan Avcı, konuşmasında Afrin’de gerçekleştirilen ‘Zeytin Dalı Operasyonu’na da değinirken; “Mazlumun umudu, zalimlerin korkulu rüyası, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde olan Fırat Kalkanı’nda, bugün de Zeytin Dalı operasyonunda Mehmetçiğimiz Suriye’de İlay-ı Kelimetullah için çarpışıyor ve inşallah zaferle dönecektir. Bu vesile ile Afrin’deki kahraman Mehmetçiğimize Hz. Allah’tan kolaylıklar, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim” diye konuştu. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP