Yayınlanma Tarihi :

Başkan Kafaoğlu’ndan teşkilatlara moral

Başkan Kafaoğlu’ndan teşkilatlara moral

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Bigadiç, İvrindi ve Sındırgı’da Ak Parti Genişletilmiş İlçe Danışma Meclislerine katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Balıkesir’in kuruluşu var, kurtuluşu var 2019 yılında diriliş zamanı olacak” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, güne Bigadiç’te başladı. Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ile birlikte ilk olarak Bigadiç Yeşilli Camiinde sabah namazını eda ettikten sonra, Bigadiç Belediyesini ziyaret eden Başkan Kafaoğlu, Belediye Başkanı İsmail Avcu’dan belediyenin çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Kafaoğlu, daha sonra ilçe esnafını gezdi, hayırlı işler dileğinde bulundu. Başkan Kafaoğlu, Bigadiç temaslarının ardından İl Başkanı Hasan Demiraslan, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile beraber Sındırgı’ya geçerek Ak Parti Sındırgı İlçe Danışma Meclisine katıldı.

Kafaoğlu, Sındırgı meclisinin ardından daha sonra Bigadiç İlçe Danışma Meclisine oradan da İvrindi İlçe Danışma Meclisinde yer aldı. İvrindi İlçe Danışma Meclisinde İl Başkanı Hasan Demiraslan, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar da katıldı. Başkan Kafaoğlu, üç ilçede gerçekleşen danışma meclislerinde ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe yöneticileri ile buluştu.

“BELEDİYE BAŞKANLARI, TEŞKİLATLARI DİKKATE ALMALI”

Danışma meclislerinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Teşkilatlar olmadan belediye başkanları olamaz, meclis üyeleri olamaz, milletvekilleri olamaz. Çileyi çeken teşkilatlardır, özellikle belediye başkanlarımız teşkilatların değerini bilmesi lazım, teşkilatların gönlünü alması lazım. Bunu asla aklımızdan çıkarmamamız lazım. Zaman zaman belediye başkanlarını çok büyük tehlikeler bekler, etrafındaki insanlar onu hep ‘Sayın Başkan sen olmasaydın bu olmazdı, sen olmasaydın bunu yapamazdık’ diye devamlı etrafta şişiren insanlar çok olur. Belediye başkanları bu etrafındaki halkayı aşan insan olacak, bunlara kulak vermeyecek, dışarıda vatandaş ne diyor, teşkilat mensupları sahada nelerle karşılıyor bunları mutlaka dikkate almalı. Bunları dikkate almazsak seçimlerde sıkıntı yaşarız.

Siyasi savaş var, ekonomik savaş var, silahlı savaş var, biz hala sen-ben kavgasıyla bu davaya zarar veremeyiz. Bizim çalışmalarımız sadece Sındırgı, Bigadiç, İvrindi ve Balıkesir için değil, Türkiye için değil, bütün mazlum ülkeler ve gönül coğrafyasındaki ülkeler bize bakıyor, demokrasilerde en büyük güç oydur.

15 yıldan bu yana oylarımızı arttırmasaydık iktidarda durabilir miydik? Bunda her birinizin emeği var. İçimizdeki kırgınlıkları bir kenara bırakarak kucaklaşma zamanı. Balıkesir’in artık kuruluşu var, kurtuluşu var şimdi hep beraber 2019’da diriliş zamanı diriliş” dedi.

Başkan Kafaoğlu konuşmasının geri kalan bölümünde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verirken, suda yapılan yüzde 25 ve yüzde 50’lik indirimlerin diğer illerde örnek gösterildiğini ve hatta Manisa Büyükşehir Belediyesinin yüzde 10’luk zam talebinin bile bu gerekçeyle gerçekleştirilemediğini söyledi.

Belediye bünyesindeki kiralanan araçlarla ilgili de konuşan Kafaoğlu, bu yıl için 100 adet aracın kiralanmasından vazgeçilerek buradan elde edilecek ek kaynağın yatırımlara yönlendirileceğini dile getirdi.

BTT araçlarındaki yüzde 33’lük komisyon indirimi ile toptancı hali esnafının kiralarının yüzde 33 oranında düşürülmesiyle de esnafın yüzünün gülmeye başladığını ifade etti. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP