Yayınlanma Tarihi :

CHP, genç iş adamlarına projelerini anlattı

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, milletvekili adayı Dr. Fikret Şahin ile birlikte BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, partisinin ekonomi ile ilgili projelerini anlattı. İl Başkanı Sarı, Balıkesir’in damadı olan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve milletvekili adaylarına destek istedi.

Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD) Başkanı Emrah Bilcanlı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, İl Başkan Yardımcısı Uğur Fiskeci ve milletvekili adayı Fikret Şahin, genç işadamlarına ekonomi ile ilgili yapacakları çalışmaları anlatıp, destek istedi.

İl Başkanı Sarı, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce Balıkesir’e çok önem veriyor, eşinin memleketi olması sebebiyle ilimizi çok iyi tanıyor. Bu sebeple buradan gelecek oylar kendisi için çok önem arz ediyor. Partimizin İl yönetim kadrosunda her yöreden yönetici var ve  olması kendi içinde çok uyumlu bir yönetim. Balıkesir halkının tüm beklentilerini karşılamak istiyoruz, amacımız toplumsal uzlaşı ve demokrasi. Partimizin içerisinde yapılan toplantılarda görüşülerek uygulanması amaçlanan birçok çalışmamız var.

“BANKA BORÇLARI YENİDEN DÜZENLENECEK, ASGARİ ÜCRET NET 2 BİN 200 LİRA OLACAK”

Banka borçlarının yeniden düzenlenerek uzun ve uygun faizsiz vadeye yayılması, asgari ücretin net 2 bin 200 lira olması ve kira stopajının kaldırılması ile işverene bu şekilde kaynak sağlanması planlarımız arasında. Uzman akademisyenlerce hazırlanmış yeni ve ilgi çekici temelleri sağlam projeler üretiliyor, bu konulara ilişkin bilgileri sosyal medyada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Partimizin manifestosunda başkanlık sisteminin kaldırılması ile yeniden parlamenter sisteme dönmek var, güçler ayrılığı ilkesini tekrar işler hale getirmek istiyoruz. Balıkesir iş dünyasının desteğine ihtiyacımız var ve bu konuda sizlerden de destek istiyoruz” dedi.

ŞAHİN: HER KESİMİ KUCAKLAYACAĞIZ

CHP Balıkesir milletvekili adayı Dr. Fikret Şahin, ayrımcılık yapmadan her kesimi kucaklamak için çalıştıklarını söyledi. Şahin, “Hız kesmeden devam ettiğimiz çalışmalarımızı gecenin geç saatlerine kadar sürdürüyoruz. Halkımız için çalışıyor, ayrımcılık yapmadan her kesimi kucaklamak istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce Balıkesir’ imiz için çok büyük bir fırsat. Bunu mutlaka değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Halkımızdan bu seçim sürecinde büyük destek görüyoruz ve bu desteğin artacağına da inanıyorum. Ülkemiz daha iyi yerleri hak ediyor, daha güzel ekonomik tablolara sahip olabiliriz, daha demokratik normlarımız olabilir, dünyada daha saygın bir ülke olabiliriz. Tüm bunları gerçekleştirmek için partimizin kazanabilmesi gerekiyor ve bizler bu konuda siz değerli iş adamlarımızın da desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı ise; “Balıkesirli iş adamları olarak ülkemiz için atılacak her türlü akılcı adımı ve yapılacak her türlü olumlu çalışmayı destekliyoruz. Ülkemiz için adil bir seçim olmasını diliyorum, bu vesile ile sizlere de bu süreçteki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. Orhan KÖKEN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP