DOLAR28,9674% 0.03
EURO31,8620% 0.25
STERLIN36,8119% 0.17
FRANG33,2043% 0.2
ALTIN1.903,33% 0,10
BITCOIN1.096.184-0.566

CHP İl Başkanı Serkan Sarı: İktidarımızın başlangıcı olacak

Yayınlanma Tarihi :

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçildiği kurultayın yerelde ve genelde iktidara yürüyüşün başlangıcı olacağını söyledi. Sarı, “Genel Başkanımızın da söylediği gibi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’ye kazandıracağız. Anketler ve araştırmalar da bir çok ilçede öndeyiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) haftasonu yapılan kurultayını değerlendiren CHP İl Başkanı Serkan Sarı, kurultayda ortaya çıkan coşku ve ilginin partiyi hem yerelde hem genelde iktidara taşıyacağını söyledi.

“KURULTAYDA İLGİ 2019 İÇİN UMUT VERDİ”

İki adayın yarıştığı coşkulu bir kurultay gerçekleştirdiklerini, 450 adayın olduğu Parti Meclisi seçimlerine de ilginin çok büyük olduğunu kaydeden İl Başkanı Serkan Sarı, “Bu kurultay bizi 2019 seçimleri için umutlandırdı, partimizin iktidara yürüdüğünü gösterdi. Genel Başkanımız Parti Meclisi’nde bölge temsiline önem verdi. Balıkesir olarak 16 delegemiz ile Genel Başkanımızı destekledik. Bundan sonra Genel Başkanımızın çalışmalarını  il, ilçe, mahallelerde uygulayacağız. Ülkenin içinden geçtiği karanlıktan çıkışın tek yolu CHP iktidarı” dedi.

“YERELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayda ve daha öncede Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’nin kazanacağı iller arasında saydığına dikkat çeken Sarı, “Genel Başkanımızın açıklamaları sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Balıkesir’de yapılan anket ve araştırmalarda partimiz bir çok ilçede önde. Umudu iktidara taşımak zorundayız. Dört yıldır AKP belediyesi şehri yönetemiyor, aldıkları yetkileri kullanamadılar. Halkımızda memnuniyetsizlik var. Son referandumda halkın desteği CHP’nin temsil ettiği Hayır Platformundan yana oldu. Balıkesir’de asfalt, çöp bidonu ve çocuk parkının önüne geçen belediyecilik yok. Sokakta yüzü gülen insan yok. İnsanlara umut verecek parti CHP” diye konuştu.

ÜÇ VEKİLDE PARTİ MECLİSİNE SEÇİLEMEDİ

CHP Kurultayı’nda Parti Meclisine aday olan milletvekilleri Ahmet Akın, Namık Havutça ve Mehmet Tüm sandıktan çıkamadı. Ahmet Akın 141 oy alarak seçilemezken, Muharrem İnce’nin listesinden aday olan Namık Havutça ise 160 oyda kaldı. Parti Meclisi üyesi olan ve bazı muhalif milletvekilleri ile ortak hareket eden Mehmet Tüm ise 309 oy almasına rağmen yeni dönemde Parti Meclisi’ne giremedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP