Yayınlanma Tarihi :

CHP İl Başkanı Serkan Sarı: Yerel seçimde iktidar olacağız

CHP İl Başkanı Serkan Sarı: Yerel seçimde iktidar olacağız

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, 2019 hedeflerini açıkladığı toplantıda yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçede zafer elde etmek için hazır olduklarını söyledi. Sarı, “Bizler, Balıkesir’in yerel siyasetçileri olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetimine şehrimizin ihtiyacı olduğunu görüyoruz, biliyoruz ve bunun artık bir tercih değil bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilk kez düzenlediği toplantıda yeni dönem ile birlikte yapacakları çalışmaları anlattı.

İl Başkanı Sarı, ilk hedeflerinin yerel seçimlerde tüm belediyeleri almak olduğunu kaydetti. 2019 hedefleri hakkında konuşan Serkan Sarı, “2019 seçimleri bizler için ve tüm ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız için çok önemli bir seçim dönemi. Görünen o ki seçim takvimi yerel seçimlerle birlikte başlayacak. Arkasından da milletvekili ve başkanlık sistemiyle devam edecek. Biz de bu sebeple eğer bu takvimde herhangi bir değişiklik olmaz ise ilk hedefimiz yerel yönetimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin hakimiyetini sağlamak, Cumhuriyet Halk Partililer tarafından yönetilmesini sağlamak. Artık ülkemizin, özellikle de şehrimizin, bizler Balıkesir’in yerel siyasetçileri olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetimine şehrimizin ihtiyacı olduğunu görüyoruz, biliyoruz ve bunun artık bir tercih değil bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz.

Artık şehrimizde sosyal demokrasi anlayışının benimsendiği, merkezinde halkı, vatandaşı, milleti olan, insan sevgisiyle bir yönetim anlayışının ortaya geçeceği, hedefinde insanın mutluluğu, çocukların, gençlerin, kadınların hayatını rahatça yaşayabileceği bir şehir olması gerekiyor. Ayrıca sokağa çıktığımızda artık her insanın yüzünün güldüğü, mutlu ve sevgiyle sokaklarında gezebildiği bir şehir arzu ediyoruz. Biz bunun için Cumhuriyet Halk Partisi olarak hazırız ve 2019 seçimlerinde de 20 ilçemizle birlikte Büyükşehir’i de hedefimize alarak bu çalışmalarımızı başlattık” dedi.

“DURMADAN, YORULMADAN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Göreve gelirken yorulmadan mücadele edecekleri için söz verdiklerini belirten İl Başkanı Sarı, CHP’de siyaset yapmak isteyen herkesi partiye üye olmaya çağırdı.

Sarı, “Biz bu göreve gelirken vatandaşlarımıza, partililerimize, halkımıza bir söz verdik. Hiç durmadan ve yorulmadan mücadele edeceğimizi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını hep beraber kazanacağımızı vaat ettik. Artık siyasette kişilerin siyaseti değil, hepimizin siyaseti söz konusu. Cumhuriyet Halk Partisi bugün partilileriyle, halkıyla beraber omuz omuz mücadele edecek, halkı için siyaset yapacak ve halkımızla beraber siyaset yapacak. Bir sorunumuz neredeyse, kimin sıkıntısı, kaygısı, umuda ihtiyacı varsa biz onların yanında olacağız. Artık sokaklarda birlikte mücadele etmek için bu yola çıktık.

Bu mücadelede ülkemizin geleceğinden kaygı duyan, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin gidişatından kaygılanan, gelecekte çocuklarıma, torunlarıma iyi bir ülke bırakmak istiyorum, çocuğumun geleceğinden kaygı duymak istemiyorum diyen herkesi bizimle beraber mücadeleye davet ediyoruz. Bugün siyasetimizi partili, partisiz herkesle beraber yapmaya hazırız. Bugün partimize üye olan her vatandaşımızla biz 50 yıllık deneyimi olan partilimizi de bir tutuyoruz ve mücadeleye inanmış, bu kaygılardan dolayı ben de bir destek vermek istiyorum diyen herkesi bu mücadele içerisine davet ediyoruz” diye konuştu.

KADIN VE GENÇLERE ÇAĞRI

Siyasette kadınlar ve gençlerin artması için çaba göstereceklerini kaydeden Sarı, sözlerine şöyle devam etti: “Bir olan kadın ilçe başkanı sayımız üç oldu. Ama biz artık kadınlarımızın ve gençlerimizin çok daha fazla siyasette yer almasını ve kadın siyasetçilerin daha etkin bir mücadele vermesini arzu ediyoruz. Onun için de elimizden geldiğince mücadeleye destek oluyoruz, omuz veriyoruz ve bu mücadele kadın siyasetçilerimizi çok yakın zamanda çok daha aktif ve etkin yerlerde olmalarını da sağlayacağız. Bu amaç ve inançla yola çıktık.”

“CHP’NİN ADAYIYLA İLGİLİ KARAR AKP’YE DÜŞMEZ”

Ak Parti MKYK Üyesi Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun CHP’den büyükşehir adayı olacağı konuşulan Ahmet Akın ile ilgili ‘Senin kilon kaç’ şeklindeki sözlere de cevap veren Sarı, “Biz Ali Aydınlıoğlu’nun verdiği mesajın nasıl olduğunu biliyoruz. Bu anlamda da verilen mesajın takdiri Cumhuriyet Halk Partisi adayı ile ilgili olarak Ali Bey’e düşmüyor bunun kararını vermek. Bunun kararını verecek olan Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü ve genel merkezidir, genel başkanımızdır. Adaylık konusunda toplumun bir çok beklentilerini ortaya koyacağız ve bu beklentiler doğrultusunda en doğru adayları belirleyeceğiz.

Bugün bizim belirlediğimiz bir aday yoktur. İsteyen her arkadaşımız adaylık çalışmalarını yapabilir, gerekli gayreti ve özeni gösterebilir. En iyi çalışmayı yapan, toplumda en fazla kabulü gören adayımızı biz zaten önümüzdeki dönemde sunacağız.

Bugün Ali Aydınlıoğlu’nun siyasi birikimleri konusu Cumhuriyet Halk Partisi anlamında bizi ilgilendirmiyor. Kendi partisi içerisindeki adayları konusunda kilo tartımı yapacaksa AKP içerisinde siyasetçilerin tartısını yapsın, onların kilosunu ölçsün, biçsin, kendisi ile ilgili kararları kendileri alsınlar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin içerisinde siyaset yapacak hiçbir arkadaşımızın takdiri, farklı bir siyasi partinin görüşüyle belirlenemez” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP