DOLAR 31,0533 % 0.14
EURO 33,6680 % -0.08
STERLIN 39,3898 % -0.06
FRANG 35,1998 % -0.05
ALTIN 2.031,04 % 0,70
BITCOIN 1.610.481 -0.943
Yayınlanma Tarihi :

CHP’de 33 başvuru

CHP’de 24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimleri için başvurular sona erdi. Partiye 33 aday adayı başvuruda bulundu. İl Başkanı Serkan Sarı, “Balıkesir’ in siyasi dengelerini gözeten, sosyal, ekonomik ve coğrafi yapısının hassasiyetlerini önceleyen ve azami başarı sağlayacağımız bir liste hazırlanacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 33 kişi milletvekili adayı olabilmek için başvuruda bulundu. İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir için en iyi milletvekili aday listesini hazırlayacaklarını söyledi.

Sarı, “Başvuruda bulunan arkadaşlarımızın hepsi Türkiye’nin ve Balıkesirimizin sorunlarına vakıf, bu sorunlara çözüm üretebilme vizyonuna sahip, partimizin ilkelerini sonuna kadar özümsemiş arkadaşlarımızdır.  Aralarında gençlerin, kadınların olduğu, çeşitli meslek gruplarında başarılı kariyerleriyle dikkat çeken, partimizin içinde her kademede görev alarak yıllara dayanan büyük emekleri ifade eden birbirinden değerli birçok arkadaşımız var.

Ülkemizin ve şehrimizin sorunları konusunda özveri ile çalışacak deneyimli birikimli adaylarımız ile halkımızın karşısına çıkacağız. Ülkemizin içinden geçtiği şu dönemde üzerinde en fazla duracağımız konular ekonomi, eğitim, toplumsal barış, dış politika ve demokrasi olacak. Adaylarımız ile birlikte halkımızın sorunlarını çözmek için hep birlikte çalışacağız ve başaracağız.

Ortaya 9 kişilik bir liste çıkacak. Çıkacak olan bu liste Balıkesir’ in siyasi dengelerini gözeten, sosyal, ekonomik ve coğrafi yapısının hassasiyetlerini önceleyen ve bu doğrultuda azami başarı sağlayacağımız bir liste olacak. Liste kesinleştikten sonra bazı arkadaşlarımız da listenin dışında kalacak. Ancak biz inanıyoruz ki liste dışında kalan arkadaşlarımızın her biri 1. sıra adayının sorumluluğuyla ve azmiyle eşit oranda çalışarak, Tek Adam rejiminin sonlaması için verilen mücadelenin paydaşı olacak” dedi.

İŞTE CHP’NİN VEKİL ADAY ADAYLARI

CHP’den milletvekili aday adayı olan isimler şunlar : Ali Er, Ali Kesen, Ali Kemal Deveciler, Berrin Gençoğlu, Cemil Yavuz, Dilhan Şahverdi, Dursun Erkoç, Ender Biçki, Ensar Aytekin, Erdal Erhan, Erol Gökgür, Fatma Salı, Fikret Şahin, Hakverdi Buğutekin, Halil İbrahim Kaya, Hasan Dertli, İlknur Doğan Kamalı, İrfan Barış, Mehmet Tüm, Mustafa Tugay Demiralp, Muzaffer Mavuk, Namık Havutça, Neşe Zengin, Oğulcan Koçak, Ömer Lütfi Kayalar, Ömür Mustafa Boyuer, Remzi Kısa, Selim Panç, Serpil Akgül, Seval Bozkurt, Sırrı Oğuz, Yusuf Sel ve Feyzullah Özkan.

Haber: Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP