DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Erdoğan: Biz gereğini yaparız

Yayınlanma Tarihi :

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Ak Parti İl teşkilatını ziyaretinde Afrin operasyonunu değerlendirdi. Erdoğan, “Müttefikimiz şöyle dermiş, böyle dermiş diyerek eğilip bükülmeden bu iş bizim milli güvenliğimizdir. Müttefiklerimiz bizimle hareket ediyorlarsa, terörle mücadelede samimilerse bize destek verir, değillerse biz üzerimize düşeni yapmakla yükümlüyüz” dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Balıkesir ziyareti kapsamında Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret etti, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Hasan Demiraslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ilçe belediye başkanları ve partililer tarafından karşılanan Bilal Erdoğan, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı harekatıyla ilgili konuştu. Erdoğan, Türkiye’nin terörün kökünü kurutmak için Afrin’de olduğunu söyledi.

Türkiye’nin hassas dönemden geçtiğini belirten Erdoğan, “İçinden geçtiğimiz dönemeç, dünyanın içinden geçtiği bunalımlarla ilgili. Ancak hiç şüpheniz olmasın, Türkiye’nin bu 15 yıllık büyüme, güçlenme ve iddia sahibi olma döneminin içinde bütün bu çalkantıların içerisinden Türkiye çok daha güçlenmiş olarak çıkacak. Nasıl ki FETÖ belası bize çok acı çektirdi, nasıl ki şehitler verdirdi. 15 Temmuz’da, ondan öncesinde ne zulümlere imza atıldı. Bildiğimiz ve bilmediğimiz ama sonunda 15 Temmuz ve sonrasındaki süreçte FETÖ belasından temizlenmek bizim için hayır oldu” dedi.

‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile ilgili de konuşan Bilal Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşte Afrin’deki süreç bizim terörle mücadelede kesin olarak çözülmesine yönelik girişim. Bundan önce sınırlarımızda terör belası ile mücadele ederken, 30 yılı aşkın bir süreçten bahsediyoruz. Şimdi sınırlarımızın dışında bu terörün kaynağını, kökenini kurutmak üzere Türkiye Cumhuriyeti ordusu ile istihbaratı ile gereken çalışmaları gerçekleştiriyor. ‘Müttefikimiz şöyle dermiş, böyle dermiş’ diyerek eğilip bükülmeden bu iş bizim milli güvenliğimizdir. Müttefiklerimiz bizimle hareket ediyorlarsa, terörle mücadelede samimilerse bize destek verirler, değillerse biz üzerimize düşeni yapmakla yükümlüyüz. Bu anlayış ile ilerliyoruz, ilerlemeye devam edeceğiz. Allah cephedeki Mehmetçiğimizden razı olsun. Bütün milletimizin bu konudaki duası takdire şayandır.”

YILMAZ’DAN ZEYTİN DALI

Bilal Erdoğan, parti binasından yürüyerek Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Yolda vatandaşlar ve esnafla sohbet eden Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu tarafından karşılandı.

Belediye Şeref Defterini imzalayan Erdoğan’a Balıkesir’in ünlü Yağcıbedir Halısı hediye edildi. Belediye başkanları ile bir araya gelen Bilal Erdoğan’ın yakasına Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından ‘Zeytin Dalı’ rozeti takıldı. Erdoğan, Balıkesir Üniversitesi’nde ‘Geleneksel Türk Okçuluk Kursu’nun açılışını yaptı, 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP