DOLAR28,9269% -0.01
EURO31,3588% 0.01
STERLIN36,5424% -0.04
FRANG33,1518% 0.05
ALTIN1.886,69% 0,11
BITCOIN1.216.9995.702

Gazeteci Babacan aday adayı 

Yayınlanma Tarihi :

Gazeteci Ümit Babacan, 27. Dönem Milletvekilliği için Balıkesir İYİ Parti’den aday adayı oldu.Babacan, “Adaylık gibi bir düşüncem yoktu. Ancak son yıllarda ve günlerde yoğun bir taleple karşılaşmaya başladım. Balıkesir’de farklı partilerde görev yapmış, görev yaptıkları partilerin önde gelen isimleriyle, kanaat önderleriyle yaptığımız istişare sonunda kararımızı verdik ve bu yola çıktık” dedi. .

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Ümit Babacan, seçimlerde iyi bir sonuç alınması için kenetlenmenin şart olduğunu söyledi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı gazeteci Ümit Babacan “ Elbette benim gibi diğer aday adayı arkadaşlarımız da listede yer alabilmek üzere çaba harcayacak. Ancak gerginlik ve iç çekişmenin başka partilerde örneklerini gördüğümüz gibi İYİ Partimize zarar vereceğini unutmamak gerekir. Türkiye’nin ümidi Balıkesir’imizin iyi olmasını bekleyen halkımızın bu tür çekişmelerden ziyade hizmet ve sorunlarının çözülmesini ve İYİ bir yaşam sürmek istiyorlar. Bize de düşen onlara İYİ bir Türkiye ve Balıkesir için biz aday adaylarına ne görevler düşüyorsa onu yapmalıyız. Hepimiz biliyoruz ki siyaset aynı zamanda sonuç alabilme sanatıdır. En iyi sonucu alabilmemiz için mutlak surette İYİ’ler bir arada kenetlenmemiz gerekmektedir. Kısır çekişmeler bizi geriye götürür. Her partide kırgınlık, küslük, iç çekişme olabilir. Ama bizde olmamalı. Biz yeni bir partiyiz enerjimizi içe değil dışa dönük olarak kullanmalıyız. Ben Ümit Babacan olarak Genel Başkanımız, liderimiz, Cumhurbaşkanı adayımız Meral hanım ile siyasi yolculuğumuzu Balıkesir’de en az dört milletvekili çıkararak taçlandıracağımıza inanıyorum”dedi.

Babacan, “Memlekete hep birlikte sahip çıkmalıyız. Türkiye iyi yönetilmiyor. Ülke ve millet bütünlüğünün büyük bir tehdit altında bulunduğu olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Kısır çekişmelerden uzak sadece memleketimiz ve ülkemizin geleceğine odaklanmış bir ruhla 24 Haziran’a hazırlanmalıyız” dedi.

Ümit Babacan müracaatından sonra, İYİ Parti Genel Merkezi’nde Genel Muhasip Hayrettin Nuhoğlu, Parlamento ve Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kazım Ataoğlu,  Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk ile görüştü.

YORUM YAP