Yayınlanma Tarihi :

Güçlü Türkiye için destek istiyor

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gündüz merkezde gece ise kırsal mahallelerde 24 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. En, büyük ülkelerin güçlü liderlerle var olduğunu belirterek, Karesililerden büyük ve güçlü Türkiye için destek istedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 24 Haziran seçimleri için gündüz Dumlupınar, gece ise Davutlar ve İbirler Mahalleleri’nde esnaf ve Karesililerle bir araya geldi. Ali Hikmet Paşa Meydanı ve Dumlupınar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, hemşehrilerinden 24 Haziran seçimleri için destek istedi.

Gün içerisinde çarşıdaki esnafla tek tek görüşerek destek isteyen Yılmaz, gece ise Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Mesut Baytekin, milletvekili adayı Encan Aydoğdu, teşkilat ve meclis üyeleriyle birlikte Davutlar ve İbirler Mahalleleri’ndeki kıraathanelerde vatandaşlarla bir araya geldi.

“YENİ BİR BAŞLANGIÇ”

24 Haziran seçimlerinin büyük ve güçlü Türkiye için yeni bir başlangıç yapma seçimi olduğunu söyleyen Yücel Yılmaz, vatandaşların Ak Parti’nin bu zamana kadar yaptıklarını ve bundan sonra yapabileceklerini bildiğini söyledi.

Bu zamana kadar hiçbir liderin başkanlık sistemini uygulayabilecek kamuoyu desteğini arkasına alamadığını söyleyen Yılmaz, “Yapılan seçimler ve referandumlar gösterdi ki; vatandaş istikrardan yana. Vatandaş kavgadan uzak bir siyaset istiyor ve bu nedenle Ak Parti’yi destekliyor” dedi.

“TARİHİ BİR DÖNEMEÇ”

Türkiye’nin hızla değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurması için başkanlık sistemine ve güçlü bir başkana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Bugün Almanya, İtalya, Fransa, İspanya hükümet kuramıyor. Bizim bir adım öne geçmemiz için yapmamız gereken hızlı hamleler var. İşte biz bu değişim ve hamleler için sizden bir kez daha destek istiyoruz. Şuan geleceğimiz için önemli bir karar vereceğimiz tarihi bir dönemeçteyiz” dedi.

“DÜNYAYA ADALETİ GETİRECEK OLAN TÜRK MİLLETİDİR”

Ak Parti teşkilatlarının kendini hizmete adamış insanlardan oluştuğunu söyleyen Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Biz de hizmet esas. Bu nedenle bize güvenmenizi istiyor, desteklerinizi bekliyoruz. Bizim bir ülkümüz, hayalimiz, davamız var. O da sadece Türkiye içindeki dengeler değil. Dünya’da adaleti sağlayacak olan Türk Milleti’dir. Sizlerin verdiği bir oy ile Cumhurbaşkanımız Filistin’i savunuyor, Myanmar’da kardeşlerimize yapılan zulme de sessiz kalmıyor. Dünya artık Türkiye’nin kazandığı itibarı çok açık görüyor” diye konuştu. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP