DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.4070.691

İYİ Parti’den saldırıya kınama

Yayınlanma Tarihi :

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, İzmir Tire’de İYİ Parti İlçe teşkilatında yaşanan silahlı saldırı girişimine tepki gösterdi.

Tuna, “İYİ Partili arkadaşlarımız tarafından etkisiz hale getirilen saldırgan U.Y. silahını iki kez ateşlemiş, ancak İlçe Başkan Yardımcımız tarafından eline müdahale edildiği için silahtan çıkan iki mermiyi kimseye isabet ettirememiştir. Hemen yapılan araştırma ve soruşturmalarda saldırganın öğretmen değil, Ödemiş ilçesinde polis memuru olduğu ve ruhsal sorunlarının bulunduğu ifade edilmiştir. Olay polis ve adliyeye intikal etmiştir. Halen gerekli araştırma ve soruşturmanın sürdürüldüğü, bu nedenle de ilgili birimlerce, halkımızın aydınlatılmasına ilişkin herhangi bir açıklamanın yapılamadığını düşünüyoruz.

Saldırı girişimini şiddetle kınıyor ve bu saldırının polis teşkilatımızla bağdaştırılmasına asla izin vermeyeceğimizi özellikle belirtmek istiyoruz. Demokrasinin varlık nedeni olan siyasal partilere, yönetici ve üyelerine yapılan saldırılar elbette Türk demokrasisine yapılmış demektir. İYİ Parti Balıkesir İl Teşkilatı olarak, kamuoyunun bir an önce aydınlatılması, bilgilendirilmesi ve sorumluların bulunarak sanık ile birlikte cezalandırılması beklentisi içerisindeyiz” dedi. Orhan KÖKEN

YORUM YAP