Yayınlanma Tarihi :

Kafaoğlu: Edremit’i alacağız

Havran ve Edremit Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantılarına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Edremit’i alana kadar gelmeye devam edeceğim. Bunun için Havranlıların da çalışması gerekiyor. Çalmadık kapı bırakmadan, bıkmadan usanmadan çalışmamız gerekiyor” dedi.

Ak Parti’nin ilçelerde sürdürdüğü Danışma Meclislerinin sonuncuları önceki gün Havran ve Edremit’te gerçekleştirildi. İlk olarak Havran Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen Havran İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan ve burada yaptığı konuşmayla katılımcılardan büyük alkış alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Havran’ı Mart 2019 seçimlerinde kesin gözüyle gördüğünü, bu seçimlerde Edremit’in alınması için Havranlıların da çalışmasını istedi.

“MARKA ŞEHİR OLACAĞIZ”

Havran’da partilileri tarafından büyük bir coşku içinde karşılanan Kafaoğlu, Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmada; “Büyükşehir olarak bütün ilçelerimizi kucaklıyoruz. Desteğimiz sürecek. Yeni projeler yanında devam eden projelerimiz ise kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. Ege ve Marmara bölgesinde sıkışan Balıkesir’imizi hükümet desteği ile marka şehir haline getirmekte kararlıyız” dedi.

Havran’ın ardından Ak Parti Edremit Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan ve burada da konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 2018 yılını asfalt yılı ilan ettiklerini belirterek Ülkü Yolu’nun sıcak asfalt yapılacağının müjdesini verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Ben de Edremit’i alıncaya kadar gelmeye devam edeceğim. Bandırma’yı da 2004’te almıştık, kaybettiğimiz kalelerden birisidir. Buraya büyük önem veriyoruz. Edremit’i de alıncaya kadar geleceğiz” dedi.

OTOBÜS TERMİNALİ YAPILACAK

Kafaoğlu, konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Bugün kaymakamımızla, belediye başkanımızla, muhtarlarımızla bir araya geldik. Allah’ın izniyle Edremit’e hizmetler gelmeye devam edecek. Edremit’in otobüs terminaline ihtiyacı var. Büyükşehir olarak otobüs terminalini mutlaka yaptıracağız. Ülkü yolunu Akçay’a kadar tamamen sıcak asfaltla kaplayacağız. Şehir içinde de sıcak asfalt yapacağız, bununla ilgili ihale çalışmalarımız bitti. Hizmetler noktasında sıkıntı yok.

“BU MAÇI ALACAĞIZ BAŞKA YOLU YOK”

Biz bu konuda tecrübeli bir partiyiz. Bizim en büyük düşmanımız kendimiziz. Kendi kendimizle yarışıyoruz, bunun önüne geçtiğimiz zaman aşamayacağımız engel yok. Türkiye ortalamasının üzerinde oy almayı hedefliyoruz. Türkiye ortalamasındaki hedef yüzde 50+1. Artık yüzde 49’lar yetmiyor Yerel yönetimlerde yapılan değişiklik de bundan dolayı yüzde 50+1’i almak için. Tabiri caizse teknik direktör bu maçı almak istiyor ve sahadaki futbolcuları değiştiriyor. İşte bu maçı almak için sahaya sürdüğü futbolculardan birisi de benim. Onun için bu maçı alacağız. Bu maçı tek başımıza almamız mümkün değil. Biz de size güveniyoruz, sizler bizi mahcup etmeyeceksiniz. Çünkü bu dava kutlu bir dava, bu dava kutlu bir yürüyüş. Bu davaya nefeslerimizi şaha kaldırarak, sen ben kavgası yaparak zarar veremeyiz.

“2009’DA 170 OYLA SEÇİM KAYBETTİK”

2009’da sen ben kavgası yapıldı, 170 oyla seçimi kaybettik. Ben doğruları ve gerçekleri söylerim. Doğrular ve gerçekler her zaman hükmünü icra eder. Artık bunları bir kenara atmamız lazım. Partinin kuruluşundan bugüne kadar çalışan herkes hedefe kilitlenmeli, adaya değil. Kazanmaya kilitlenmeli, aday kim olursa olsun kazanacağız” dedi.

Konuşmaların ardından partiye en çok üye kazandıranlar plaket ile ödüllendirildi. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’na Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Ak Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü, yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları ve gençlik kolları yönetim kurulları ve partililer katıldı. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP