DOLAR28,9307% 0.05
EURO31,2085% 0.16
STERLIN36,3999% 0.13
FRANG33,0624% 0.04
ALTIN1.887,30% 0,18
BITCOIN1.279.1091.033

Kafaoğlu: Önemli olan devletin bekası 

Yayınlanma Tarihi :

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balya’da incelemelerde bulundu. Kafaoğlu, “24 Haziran’ı atlatınca Türkiye’yi kimse tutamayacak.  Mesele Ak Parti veya Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti meselesi. Bahçeli, büyük fotoğrafı gördü ve hükümetin arkasında duruyor” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ilçe gezilerine Balya ile devam etti. Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç’ı ziyaret eden Kafaoğlu, Başkan Osman Kılıç’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Kılıç,  Başkan Kafaoğlu’na Balya Belediyespor’a desteklerinden dolayı Balya Belediyespor’un tablosunu hediye etti.

24 Haziran’da yapılacak erken seçimle ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ‘Rabia’, Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç da ‘Ülkücü’ işareti yaparak, ‘Cumhur İttifakı’ dolayısıyla birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ile birlikte mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi, sorunları dinledi, Balya Kaymakamı Fatih Topuz’u ziyaret etti. Kafaoğlu ve Demiraslan ilçe esnafını, pazar yerini gezerek vatandaşlarla görüştü. Başkan Kafaoğlu, partililerle vefa yemeğinde bir araya geldi.

“AK PARTİ PASTAYI BÜYÜTTÜ”

Muhtarlara seslenen Başkan Kafaoğlu, Türkiye’nin çok önemli süreçlerden geçtiğini, Türkiye’ye 100 yıldır biçilen bir rol olduğunu, bütün zincirlerini kırarak kendine biçilen o rolün dışına çıktığını söyledi.

Son 16 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmuş olduğu Ak Parti’yi vatandaşların iktidara getirdiğini hatırlatan Kafaoğlu, “Henüz bir yaşını doldurmuş bir parti 2002’de tek başına iktidar oldu. Türk siyasi hayatında ve dünyada görülmüş bir şey değil. 80 milyonluk bir ülkede, henüz bir yaşında olan bir partiyi bu millet tek başına iktidar yaptı. Ve arkasından tabii ki icraatlarla, milletin talepleriyle, istekleriyle, milletin beklentilerine cevap vererek bugünlere geldik. Türkiye’de bu zamana kadar en uzun sürede iktidarda kalmış parti, kendi oyunu artırarak kim var Ak Parti var. Evet, Ak Parti Türkiye’de ekmeği ve pastayı büyütmüştür. Resmi rakamlara göre Türkiye 4 kat büyümüştür. Kişi başına milli gelir 2500 dolardan 11 bin dolara çıkmıştır. Yine gayrı safi milli hasılat 150 milyardan 800 milyarlara çıkmıştır. Hakikaten, zenginleştik. İnanın artık en küçük ilçelerimizde bile otopark sıkıntısı var. Geçtiğimiz gün İvrindi’ye gittik İvrindi’deki en büyük problemlerden birisi sokaklarda araçları koyacak yer bulamıyoruz diyor. Bundan 15 yıl önce birisi size deseydi asla inanamazdınız. Ama diyor ki başkan her evde 2-3 tane araba var. İlçe merkezlerimize gittiğimiz zaman kırsal mahallere de köylere de gittiğimizde traktörler, taksiler, kamyonlar kamyonetler gerçekten bir zenginleşme söz konusu. Ama ihtiyaçlarımız çoğaldı seviye yükseldi standart yükseldi hep oraya yetişmeye çalışıyoruz. Tabi bu da bizi canlı ve dinamik tutuyor. En canlı ve dinamik toplum biziz. Bizim kadar hızla büyüyen başka bir ülke yok” dedi.

“ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK”

Bu zamana kadar parlamenter hükümet sistemi olduğunu bundan sonra artık cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçeceğini vurgulayan Kafaoğlu, şunları söyledi: “Yaşadığımız coğrafyanın şartlarına göre daha hızlı karar alabilmek adına böyle bir sonuç verildi. Bu sistemle eskiye nazaran vatandaş seçerken kendini kimin yöneteceğini bilecek. Parlamenter sistemde seçerken kimin yöneteceğini bilmiyorsunuz. Artık sandığa giderken hiç soru işareti olmayacak. Vatandaş hür iradesiyle oyunu atacak. 28 Şubat dönemleri, bankaların battığı dönemler, insanların bir gecede fakirleştiği dönemler biliyoruz. Şimdi o zamanlardan eser yok artık başkalarının gündemini değil kendi gündemini belirleyen bir ülke var. Dünyada nerede bir haksızlık bir zulüm varsa dur diyebilen bir Cumhurbaşkanına sahibiz Dünya 5’ten büyüktür diyebilen bir Cumhurbaşkanına sahibiz. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Şimdi ise önümüzde 16 Nisan referandumuyla tasvip ettiğimiz Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş süreci var. Bahçeli dedi ki; 3 Kasım 2019’u beklemeyelim çünkü dünya bir yere doğru sürükleniyor. 77 düvel Türkiye’ye tuzak kuruyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçerek hızlı karar verebilen, hızlı ilerleyebilen sisteme bir an önce geçelim dedik. 26 Ağustos demişti. Cumhurbaşkanımız tabii ki bu bir erken seçim olacağı için, erken seçim böyle 4 ay önceden söylenip ta o güne kadar beklenilmez. En kısa zamanda yapalım bitirelim ve yolumuza devam edelim dedi.”

“DEVLET BAHÇELİ FOTOĞRAFINI BÜYÜĞÜNÜ GÖRDÜ”

24 Haziran’ı atlatınca kimsenin Türkiye’yi tutamayacağını kaydeden Başkan Kafaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Mesele Ak Parti veya Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti meselesi. Hatırlayın, Avrupa’da yapılan NATO tatbikatı bunu gösteriyor. Bahçeli büyük fotoğrafı gördü ve hükümetin arkasında duruyor. İçeride başarılı olamayanlar Suriye’de terör devleti oluşturarak oradan teröristler vasıtasıyla Türkiye’yi parçalamaktan asla vazgeçmediler. Çünkü Türkiye artık büyük lokma geliyor. Tabii ki biz yerel yönetimiz, yerel yönetimlerin eksikliklerini tamamlayacağız, eksiklerimiz olabilir. Ama önemli olan devletimizin bekası, milletin diz çökmemesi, bayrağımızın inmemesi, ezanımızın dinmemesidir. 7 Kasım’da göreve geldiğimizden bu yana Balıkesir çok büyük, en büyük sorunun yol ve asfalt olduğunu gördük. Bu sene 2000 kilometre yol asfaltlayacağız. Yapılmayan yollar yerel yöneticilerin ayıbı hep birlikte inşallah bu ayıbı ortadan kaldıracağız. 2018 yılında 2000 km yolu bu milletin hizmetine sunacağız. Tabi bunun yanında kanalizasyon, su gibi sorunları da halledeceğiz. Takdir edersiniz ki 1 yılda tüm sorunları birden çözmemiz mümkün değil. Hedef koyduk bu yolda tüm ilçe belediyeleriyle tek yumruk çalışmaya devam ediyoruz. Tabi bu arada muhtarlar yol arkadaşımız. Hiç bir siyasi parti desteği olmadan seçilen kardeşlerimiz devleti, milleti, belediyeleri temsil ediyorsunuz. Bu yollarda birlikte yürüyeceğiz çünkü bizim başka memleketimiz yok bu bayrağın altından başka yerimiz yok.” (Haber Merkezi)

YORUM YAP