DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.4070.691

Kafaoğlu: Tarih yazacağız

Yayınlanma Tarihi :
Kafaoğlu: Tarih yazacağız

Ak Parti İl teşkilatını düzenlediği ‘Vefa Yemeği’nde partinin eski il, ilçe, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile milletvekilleri ve partililer bir araya geldi. İl Başkanı Hasan Demiraslan, “Kaybedecek vaktimiz yok, işimiz çetin ama teşkilatlarımız bunun üstesinden gelecek” derken, Büyükşehir  Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da; “Balıkesir’de diriliş dönemi başladı. 20 ilçemizle kucaklaştık, 30 Mart 2019’da tarih yazacağız” dedi.

Ak Parti İl teşkilatının partinin kuruluşundan bu yana il, ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı, kadın ve gençlik kolları başkanlığı yapan ve milletvekilliği görevlerinde bulunan isimleri bir araya getirdiği ‘Vefa yemeği’ dün Gala’da yapıldı. Birlik beraberlik mesajlarının verildiği yemeğe  Marmara Bölge Koordinatörü Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan, Sema Kırcı, önceki dönem milletvekilleri İsmail Özgün, Cemal Öztaylan, Tülay Babuşcu, Ali Osman Sali, Ayşe Akbaş, eski il başkanları Musa Yılmaz, Adil Çelik, Dinçer Orkan, eski ilçe başkanları, eski belediye başkanları ve partililer katıldı.

DEMİRASLAN: YENİ DÖNEME GEÇTİK

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, artık yeni bir döneme geçildiğini, genel merkezin de adına ‘yeni atılım dönemi’ dediği bu dönemde daha çok çalışacaklarını söyledi.

Demiraslan, “Milletimizin taleplerine daha fazla eğileceğiz. Kaybedecek vaktimiz yok. Yapacak çok işimiz var. Yükümüz ağır, işimiz çetin ama bizim teşkilatımız her türlü zorluğu aşacak güç, azim ve kararlılığa sahiptir. Önümüzdeki süreçte milletimize meselenin Ak Parti meselesi olmadığını, Tayyip Erdoğan meselesi olmadığını, meselenin Türkiye, Türk milleti meselesi olduğunu çok iyi şekilde anlatmalıyız. Eğer önümüzdeki kritik dönemi ülkemizi bir üst lige yükselterek geride bırakırsak hepimiz kazanacağız. Tam tersi bir durum ortaya çıkarsa da kaybeden yine hepimiz olacağız. Ak Parti kazanırsa Türkiye kazanır. Ak Parti kaybederse maalesef tüm Türkiye kaybeder.

Bizler Ak Parti Balıkesir teşkilatları olarak güçlü bir Balıkesir için,dünya devleti, güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Bizler sadece Türkiye için değil, umudu ve duası Türkiye olan mazlum coğrafyalar için de çalışmak zorundayız.

Ak parti kendini, ülkesinin ve milletinin istiklali ve istikbaline adamış serdengeçtilerin partisidir. Sadece kendi istikbalinin hesabını yapanların, bireysel kariyeri için mücadele edenlerin bu partide yeri yoktur. Biz de Cumhurbaşkanımıza yakışır şekilde çalışmalarımızı sürdürüp inşallah Balıkesir’de 2019 da hep birlikte tarih yazacağız. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Hakk’a ve halka hizmet yolunda Mevla’m bize güç kuvvet versin. Rabbim yol arkadaşlığımızı, gönüldaşlığımızı daim ve kaim eylesin. Muhabbetiniz, coşkunuz, ahde vefanız için her birinize gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

KAFAOĞLU: DİRİLİŞ ZAMANI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da, Balıkesir’de diriliş döneminin başladığını kaydederek 30 Mart 2019’da Balıkesir’de 20 ilçede tarih yazacaklarını söyledi.

Kafaoğlu, “30 Mart 2019’da kaybettiğimiz ilçeleri alarak seçimde rekor kıracağız. 20 ilçeye de talibiz. Partimizin kuruluşundan bu yana görev alan ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, kadınlarımız ve gençlerimiz buna hazır. Allah bir birimize vefamızı kaybettirmesin” dedi.

AYDINLIOĞLU, AKIN’A YÜKLENDİ

Ak Parti MKYK Üyesi Ali Aydınlıoğlu’da 30 Mart 2019 seçimlerinde CHP  adayı olacağı konuşulan CHP Milletvekili Ahmet Akın’ı eleştirdi.

Aydınlıoğlu, “Akın, büyükşehre adaymış. Nasıl kazanacaksın kardeşim, senin kilon kaç kilon? Sokakta Ak Parti’den başka parti var mı? Balıkesir’de havaalanı yoktu be! 2017’de Edremit’ten 350 bin kişi uçtu. Bu memlekette çivisi olmayanlar seçim kazanacakmış, kazanamazsın kardeşim. Ey CHP sen Çanakkale’de PKK’lılar yüzde 10’u geçti diye pilav hayrı yapıyordun” diye konuştu.

Marmara Bölge Koordinatörü Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım ise; Balıkesir’de sağlanan bu birlikteliği Balıkesir’e başarıyı getireceğini kaydetti, gördüğü manzarayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlatacağını söyledi.

Vefa yemeğinde Balıkesirli Milli Boksör Ali Eren Demirezen, İl Başkanı Hasan Demiraslan’a boks eldiveni, Marmara Bölge Koordinatörü Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım’a da maçta giydiği Kudüs yazılı formayı hediye etti. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP