DOLAR28,9674% 0.03
EURO31,8620% 0.25
STERLIN36,8119% 0.17
FRANG33,2043% 0.2
ALTIN1.903,33% 0,10
BITCOIN1.096.184-0.566

Karagöl, ekonomik beklentileri dinledi

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir’de Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya gelen Ak Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’yla şehirlerin haritasını çıkardıklarını söyledi.

Öğretmenevi’nde düzenlenen ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nda sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelen Ak Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, 81 ilde forumların yarısını gerçekleştirdiklerini, Nisan ayının ortalarında da tamamının bitirileceğini bildirdi.
Toplantıların tamamlanmasının ardından şehirlere yapılacak yatırımlar için önemli veriler elde edeceklerini belirten Karagöl, halktan ve şehirdeki sivil toplum kuruluşlarından fikirler aldıklarını söyledi.

Forumlarla şehirlerle ilgili beklentilerin neler olduğunu ortaya koymaya çalıştıklarını belirten Karagöl, “Şehirlerin haritasını çıkarmaya çalışıyoruz ya da şehirleri fotoğraflıyoruz. Ak Parti iktidarının son 15 yıllık döneminde en çok beğenilen ya da gerçekleştirilen yatırımlar, memnuniyet hangi alanlarda bunu anlamaya çalışıyoruz. Çünkü bu, bundan sonraki dönemlerde çok önemli yol haritası olacak. Diğer taraftan şehirlerle ilgili geçmiş dönemde başlayan ama farklı nedenlerle devam etmeyen projeler nelerdir, şehirlerle ilgili yapılması gerekenler nelerdir, hangi yatırımları bekliyor ve bu yatırımları gerçekleştirirken engeller nelerdir, engellerin ortadan kaldırılması noktasında ne yapılması gerekiyor bunu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Daha uzun vadede yapılması planlanan yani 10-15 yıl içinde şehrin vizyon projesi nedir onu almaya çalışıyoruz” dedi.
10-15 yıllık, 20 yıllık sürede şehri cazibe merkezi haline getirebilecek, öne çıkaracak vizyon projesi nedir onu anlamaya çalıştıklarına belirten Karagöl, bu sonucu elde etmek için anket yoluyla halka sorular sorduklarını söyledi.
Kendilerine aktarılan fikirler ve görüşlerin bir şekilde şehrin projesi olabileceğini belirten Karagöl, “Bunlar, Cumhurbaşkanımıza iletilecek sonra diğerleri tamamlandığında hepsi kendisine sunulacak. Diğer illeri tamamladığımızda vekillerle tekrar bir oturuyoruz konuşuyoruz. Hızlandırılması, yapılması gerekenler dolayısıyla tüm kesimlerin burada olması, ortaya çıkan fikirlerin şehri temsil etmesi, şehirle ilgili gerçek fikirlerin oluşması açısından önemli” diye konuştu. Orhan KÖKEN

YORUM YAP