DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

Mazbatayı aldı iktidar sözü verdi 

CHP İl Başkanlığına yeniden seçilen Serkan Sarı, dün mazbatasını alırken, tüm partililere teşekkür etti. Balıkesir’de yaşayan vatandaşları da CHP çatısı altında bir olmaya çağıran Sarı,  “Bundan sonraki hedefimiz CHP’nin yerelde genelde iktidarı” dedi. Sarı, CHP’nin iktidar yürüyüşünün başladığını söyledi.

CHP’nin 16 Şubat pazar günü yapılan 37’nci olağan genel kurulunda ikinci kez il başkanı seçilen Serkan Sarı, dün Balıkesir Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Sarı’nın mazbata törenine il yönetim kurulu üyeleri ile ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile kurultay delegeleri de katıldı.

Adliye önünde açıklamalarda bulunan Sarı, “20 ilçe başkanımızla, 8 belediye başkanımızla, 3 milletvekilimizle beraber omuz omuza, kol kola girerek önümüzdeki dönemi hep birlikte aydınlatacağız. Bu AKP faşizmine, bu kara bulutlara, ülkemizin üzerinde oynanan oyunlara Kuva-yi Milliye kenti Balıkesir’den el birlikte dur diyeceğiz” dedi.

CHP’nin halkın umudu olduğunu ve geleceğe önemli adımlar atması gerektiğini belirten Sarı, “Bizim üzerimize düşen görev bunu hep birlikte başarmaktır. Şimdi birbirimizin gücüne güç katarak mücadele etmek zorundayız. Bugün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı hak, hukuk adalet yürüyüşünde O’nu yalnız bırakmayacağız. Onun bu mücadelesini iktidara taşımak üzere bizde Balıkesir’den destek olmak için yola çıktık. Dün Balıkesir’e bir cemre düştü. Geleceğe sevgiyle koşacağız. Buradan yeniden söz veriyoruz. Balıkesir’de yerelde iktidar yapacağız. Sonuna kadar bu mücadele devam edecektir” diye konuştu.

Mazbatayı aldıktan sonra Balıkesir’de yaşayan vatandaşlara da bir çağrısı olduğunu belirten Sarı, şunları söyledi: “Bu mücadeleye inanan değerli Balıkesirli hemşehrilerimize bir çağrım var. Gelin CHP çatısı altında bir olalım, birlik olalım. Önümüzdeki dönemde güçlü, büyüyen, gelişen ve genişleyen bir CHP’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Buna inancımız tam. Bugünden itibaren partimizi büyütmek üzere, yeni arkadaşlarımızı kazanmak üzere yola çıktık. Katılımcı, ortak aklın, birliğin, beraberliğin, fikirlerin değer bulduğu ve sonuca taşındığı bir yönetimi birlikte inşa edeceğiz.

Bizler demokrasiden yana olanlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan CHP ve Cumhuriyete sahip çıkanlar olarak buradan  and olsun ki bu mücadelede bir adım daha geriye gitmeyeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz CHP’nin iktidarıdır. Çıktığımız yolda ‘biz varız ve birlikte yaparız’ demiştik. Bu mücadeleye birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok yakın zamanda CHP’nin iktidar yürüyüşünü, iktidar koşusunu hep birlikte şahit olmak için bizleri takip etmeye davet ediyorum.” Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP