Yayınlanma Tarihi :

MHP İl Başkanı Par: Genel başkanımızın emrindeyiz

MHP İl Başkanı Suat Par, 18 Mart’ta yapılacak MHP büyük kurultayında Genel Başkan adaylığını açıklayan Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde ve yanında olduklarını bildirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Suat Par, düzenlediği basın toplantısında Dr. Devlet Bahçeli’ye desteklerinin tam olduğunu açıkladı. İl Başkanı Suat Par, “20 ilçe teşkilatımız, 23 Balıkesir üst kurul delegemiz, Kadın Kolları Kurulumuz, Ülkü Ocaklarımız ve Balıkesir’den tek belediye başkanımız Osman Kılıç ile birlikte Balıkesir teşkilatları olarak; tamamen teşkilatımızın bütünüyle birlikte Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde ve yanında olduğumuzu beyan ediyoruz” dedi.

MHP İl teşkilatının düzenlediği toplantıya Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve üst kurul delegeleri katıldı.

“MEHMETÇİKTEN SELAM GETİRDİM”

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, Afrin’e gönderdikleri erzaklar ile ilgili bilgi verdi. Kılıç, “Analardan Aslanlara adlı kampanya düzenledik. Kampanyayı düzenleyen Balya Belediyesi. Geçtiğimiz hafta Salı günü Balya Belediyesi önünde İl Başkanımızın da katılımıyla kesilen kurban ve dualarla yola çıktık. Halkımız hem Balıkesir merkezden hem de Balya’nın 46 mahallesinden bu konuya hassasiyet gösterdi. İki treyler malzeme toplandı. Bunların içinde askerlerimizin temel ihtiyaçları ve gıda türünde erzaklar vardı. Devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin güçlü olduğunu, hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını biliyoruz. Bizim de amacımız gök kubbede hoş bir seda bırakmaktı. Burada askerlerimizle, özellikle yöre halkına Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’in diliyle, eliyle, duasıyla yanında olduğunu göstermekti. Götürdük, teslim ettik. Kilis İl Başkanımız bizi karşıladı. Erzaklarımızı Kilis Jandarma Komutanı hemşehrimiz Hakan Albay’a teslim ettik. Hem Gaziantep, hem Kilis, hem de yöre halkı dimdik ayakta. Askerimizin moral ve motivasyonu yerinde. Sizlerin selamını götürdük, Balıkesir’in selam ve dualarını götürdük. Onların da size selamını getirdik. Allah nasip ederse de bu Cuma Balya’nın 46 mahallesinde bütün camilerimize şehidimize, şühedamıza ve Mehmetçiklerimize dua okutacağız” dedi.

“MHP OYUNLARI BOZDU”

MHP İl Başkanı Suat Par, 18 Mart’ta yapılacak büyük kurultayda genel başkanlık için adaylığını açıklayan Dr. Devlet Bahçeli’ye tam destek vereceklerini söyledi.

Par, “Kamuoyunun yakından bildiği gibi 21 Mart 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin 11’nci Büyük Kurultayı gerçekleşti. Bu süreçten sonra 7 Haziran 2015’te genel seçimler yapıldı, akabinde 1 Kasım’da da genel seçimler tekrarlandı. Bu süre zarfında küresel güçler ve yerli işbirlikleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde oynanan bir takım oyunların gölgesi olarak değerlendirdiğimiz; Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde de bünyeyi rahatsız edici, yetkisizleştirmek adına bir takım çalışmalar içerisinde bulunuldu. Fakat liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin üstün gayretleri, çalışması ve öngörüleriyle Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde oynanan oyunlar Balıkesir için bakıldığında 2017 yılı içerisinde Mayıs ayı ortalarında 20 ilçe kongrelerinin tamamlanması ve 9 Temmuz’da da il kongresinin yapılması neticesinde oyunların bozulduğu inancındayız. Ülkemizde küresel güçler ve yerli işbirlikçileri tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından bir kalkışma hadisesi gerçekleşmiştir. Bu liderimizin ve Türk halkının da feraseti ve dik duruşuyla bertaraf edilmiştir. Arkasından 16 Nisan referandumu gerçekleştirilmiş ve ülkede gerekli olan anayasa değişikliğiyle seçme ve seçilme, dolayısıyla da hükümet etme sistemi tamamen değiştirilmiştir. Bugün bazı siyasi partiler farklı şekillerde açıklasalar dahi doğruyu görmekten imtina ettiklerini halen daha görmekteyiz.

Liderimizin ifadesiyle 16 Nisan referandumunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hükümet etme sisteminin yeterli oy sayısı 50+1 olarak belirlenmiştir. Halen daha barajın düşmesi, barajın yükselmesi, baraj konusundaki durumlarla alakalı saçma sapan açıklamalar yapılmaktadır. Hepimizin yakından takip ettiği gibi liderimiz ‘baraj düşsün yüzde 5 olsun’ dediğinde Türkiye ayağa kalktı. Efendim ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nin baraj problemi var, bunun için barajın düşmesini istiyor’ ifadeleri kullanıldı, açık oturumlar yapıldı, çeşitli yerlerde değerlendirildi. Bunun akabinde liderimiz yine bir basın toplantısında 50+1’i anlattıktan sonra ‘barajın yüzde 12 olmasını istiyoruz, buyurun tartışın’ dedi, kimse tartışmadı. Böyle bir süreçten geçtik” dedi.

“ASKERİMİZİN YANINDAYIZ”

Türk ordusunun Suriye içerisinde bulunan Afrin bölgesinde Türkiye’ye karşı organize edilmiş, PKK, PYD, DEAŞ’lı teröristlerin yuvalandığı ve saldırı düzenlediği bölgede operasyon yaptığını hatırlatan Par, sözleinr şöyle devam etti: “Biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak 15 Şubat’ta ilçelerimizin da dahil olduğu kan verme programı düzenledik. İl binamızda Ülkü Ocaklarımızın da katkısıyla kan verildi. Diğer ilçelerimiz de gezici kan araçlarının katılımıyla ilçelerde kan verme programlarına katkı sağladılar. 16 Şubat’ta Paşa Cami’nde Afrin operasyonuyla alakalı 10 kurban kestik ve lokma hayrı düzenledik. Bunun akabinde 18 Şubat’ta Afrin şehitlerimiz adına mevlid-i şerif düzenledik ve Balıkesir’de partimize katılım sağlayan bin 100 üyemizin katılım programını düzenledik” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP