DOLAR28,9310% 0.02
EURO31,1894% 0.1
STERLIN36,3576% 0
FRANG33,0855% 0.08
ALTIN1.883,92% 0,00
BITCOIN1.273.547-0.543

MHP’ye büyük katılım

Yayınlanma Tarihi :

MHP İl teşkilatının Afrin Şehitleri’ni anma etkinliğinde partiye yeni katılan bin 100 üyeye rozet takıldı. Törene katılan MYK Üyesi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, “MHP’yi anlamak zaman ve feraset gerektirir. Milliyetçi, ülkücü hareket,  ölüme karşı gidenlerin, kendisini öldürmeye gelenlerin yüzüne gülen bir harekettir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl teşkilatı Afrin’de şehit düşen Mehmetçikler için mevlid okuttu, pilav hayrı yaptı. Balkonuk Center’da gerçekleştirilen anma etkinliğinin ardından partiye yeni katılan bin 100 üyeye rozetlerini MYK Üyesi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, İl Başkanı Suat Par ve Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç taktı.

MHP Altıeylül İlçe Başkanı Orhan Dereli, Karesi İlçe Başkanı Osman Tümen, partililer ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan İl Başkanı Suat Par, Afrin şehidi Bilal Akpınar’ın vasiyetini okudu.

İl Başkanı Par, ülkücü hareketin önemine dikkat çekti. Par, “Bu vatan evlatları var oldukça, Anadolu Türk’ün vatanı olmaya devam edecektir. Küresel güçlerin Ortadoğu ve Anadolu coğrafyasını yeniden dizayn etmek istemesi ülkemizi ateş çemberi içerisinde bıraktı. Batı, PKK, PYD, IŞİD ve benzeri terör örgütlerini kullanarak ülkemize savaş açmıştı. Liderimiz Doktor Devlet Bahçeli’nin beka sorunu diyerek bahsettiği tehdit var olma yok olma meselesidir. Liderimiz Devlet Bahçeli, siyasi kaygıları bir kenara bırakarak milletinin ve devletinin geleceği için çaba sarf etmektedir. Bunun en iyi örneği küresel güçlere karşı koyduğu tavrıdır. MHP’nin bu tavrı milletimizin çoğunluğu tarafından kabul görmüştür. Görünen o ki MHP ve lideri Bahçeli’ye ihtiyaç vardır. Ülkücü kadrolar ülkenin bütünlüğü ve bekası için canını vermeye hazırdır. MHP’nin güçlenmesi için bizde Balıkesir olarak olağan üstü gayret sarf ediyoruz” dedi.

“2019 İÇİN KAPI KAPI DOLAŞARAK ÇALIŞACAĞIZ”

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, yereldeki başarının geneli önemli ölçüde etkilediğini hatırlatarak 2019’da kapı kapı çalışarak Büyükşehir’i ve ilçe belediyelerini kazanmaları gerektiğini söyledi.

Kılıç, “Mensubu olmaktan onur ve şeref duyduğum hayatımda şeref madalyası saydığım ülkü davasının içinde olmaktan gurur duyuyorum. Bugün bu salonda MHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin her an ihtiyaç duyduğu gibi tek başına iktidara gelecek dava arkadaşlarımı görmekteyim. Bizler dar ve zor şartlarda çalıştık. Ecdat ihtiyaç olduğunda zorluklara direnerek vatan için gerisi teferruat diyerek çalışmıştır. Bugünde bizler bu ecdadın misyonu olarak davaya devam etmekteyiz. MHP il ve ilçe kongrelerini tamamladı. Bizler Balıkesir olarak herkes kendi kapsının önünü süpürecek mantığıyla ben demeden biz diyerek çalınmadık kapı bırakmadan, Büyükşehir başta olmak üzere bütün ilçeleri kazanmamız lazım. Yereldeki başarı partimizi iktidara taşır. Bu nedenle en iyi şekilde çalışmalıyız” diye konuştu.

“AFRİN’E GİRECEĞİZ, KANDİLDEN ÇIKACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP’yi anlamanın zaman ve feraset gerektirdiğini söyledi. Ersoy, Milliyetçi ülkücü hareketin ölüme karşı gidenlerin, kendisini öldürmeye gelenlerin yüzüne gülen bir hareket olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin milletin devleti olması gerektiğini belirten Ersoy, şunları söyledi: “2019’da MHP rekor oy alacak. Basra Körfezi’nden Akdeniz’e uzanan bir terör koridoruyla bir butik devletçik kurma her zaman emperyalistlerin hayalidir. Türkiye’yi baypas etmenin, Türkiye’nin gücünü ve stratejik konumunu azaltmanın temeli Barzani üzerinden Laske Limanına kadar uzanan koridoru açmaktır. Artı olarak beraberinde İsrail’in güvenliğini sağlamaktır. Bu küresel sistemin temel amacıdır. Bizimde gayemiz buna müsaade etmeden kendi ülkümüzü yaşatmaktır. Daha önceden PKK ve bilimum terör örgütleri ile sınır içerisinde mücadele verirdik. Dağlarda da olsa Gabar’da Cudi’de de olsa bir dönem Cizre’de Sur’da da olsa sınır içinde mücadele verirdik. Rahmetli Başbuğ’un bir sözü var hatırlayın. ‘Bataklık kurumazsa sineklerle savaşmaktan sonuç alamayız’ derdi.

Türk askeri bugün bataklığa girmiştir. Türk askeri bugün bataklığı söndürmeye gitmiştir. Türk askeri onları bataklıkta yok etmeye gitmiştir. Türk askeri yerinde bataklığı kurutmaya gitmiştir. Türkiye oradaki insanlara insani yardım için gitmiştir. Türkiye insan hakları için ordadır. Suriye’de bugün en insani hayat Türk askerinin bulunduğu yerdir. Afrin harekatı sonrası Menbiç, daha sonrasında benim bir sözüm var. Zeytin Dalıyla Afrin’e gireceğiz, Harman Dalıyla Kandil’den çıkacağız Allah’ın izniyle. Bunun için sizin milli iradeniz çok önemli. Bunun için askeri desteklemeniz çok önemli.”

Rozet töreninde ilk rozetler Afrin’de görev yapan Balıkesirli Mehmetçiklerin anneleri Müesser Akduman, Şerife İnan’a takıldı. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP