DOLAR28,9307% 0.05
EURO31,2085% 0.16
STERLIN36,3999% 0.13
FRANG33,0624% 0.04
ALTIN1.887,30% 0,18
BITCOIN1.279.1091.033

Milletvekili Akın’dan nükleer tepkisi

Yayınlanma Tarihi :
Milletvekili Akın’dan nükleer tepkisi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Sinop’ta yapılmak istenen nükleer santral hakkında TBMM Genel Kurul’da konuştu.

Akın, ‘halka rağmen’ bir nükleer santral yapılmasını karşı çıkarak, şöyle konuştu: “Sinop’ta halka rağmen yapılmak istenen bir santral var, nükleer santral. Nükleer santralin şu anda gerekli olmadığına dair ve güzel Allah’ın bize verdiği kaynaklarımızın çok daha fazlasıyla yettiğine dair bir sürü belge var. Bunu hem üniversiteler hem de bütün kaynaklar söylüyor. Rüzgârımız var, güneşimiz var. Güneşimiz var, güneş enerjisinin yüzde 5’ini dahi kullanamayacak derecedeyiz şu anda.

Biz diyoruz ki; gelin böyle işlerle uğraşacağımıza, halkın geleceği için, çocuklarımızın geleceği için ve temiz doğa için, önce insan demek için bırakın bu nükleeri, gelin yenilenebilir enerjiye yatırım yapalım, gelin onların önünü açalım diyoruz. Ben buradan sesleniyorum: Bakın, Sinop’ta gayet iyi anlaşan iki milletvekili var, demin buradaydı Maviş Milletvekilimiz, onun da buna öncülük etmesi lazım çünkü burası dedikleri gibi sadece yüzde 50’den ibaret değil; burası Türkiye Cumhuriyeti’nin her kesiminin yaşadığı, her insanın yaşadığı, Ak Parti’lisinin de CHP’lisinin de MHP’lisinin de bir olduğu bir yer. Onun için orada zarar görecek çocuklar sadece Ak Parti’lilerin veya CHP’lilerin değil, bütün herkesin çocukları. Onun için buradan sesleniyorum: Yenilenebilir kaynaklarımızın üstüne gidelim, onları Türkiye’nin her yerinde daha çok kullanılabilir hâle getirelim ve önünü açalım.” (Haber Merkezi)

YORUM YAP