DOLAR 31,0278 % 0.05
EURO 33,7070 % 0.29
STERLIN 39,2113 % -0.01
FRANG 35,3030 % 0.12
ALTIN 2.021,55 % 0,17
BITCOIN 1.612.918 -1.136
Yayınlanma Tarihi :

Omuz omuza kazanacağız

CHP, 24 Haziran’da yarışacak 9 vekil adayını tanıttı. İl Başkanı Serkan Sarı, “Çocuklarımızın geleceği için, toplumsal barış için omuz omuza çalışıp kazanacağız” dedi. CHP’nin ilk sıra adayı Ahmet Akın da; “24 Haziran’da önce sarayları kazanacağız ardından da yerel seçimleri kazanacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl örgütü 24 Haziran’da sandıkta yarışacak 9 vekil adayını tanıttı, seçim startını vererek çarşı bölgesinde çalışmaları başlattı. Karesi Alışveriş Merekezi Toplantı Salonu’nda yapılan aday tanıtım toplantısına ilçe başkanları, belediye başkanları ve partililer katıldı. Milletvekili adayları tek tek partililere tanıtıldı.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN KAZANACAĞIZ”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, 24 Haziran seçimlerini çocukların geleceği için kazanacaklarını söyledi. Sarı, “Toplumsal barışı sağlamak için kazanacağız. Balıkesir’in tamamını kapsayan en iyi liste hazırlandı. Bütün örgütümüzle birlikte omuz omuza vererek halkın iktidarını kuracağız. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’yi Balıkesir’de görülmemiş bir kalabalıkla karşılayacağız. Sıkıldık artık yalandan, talandan, ülkenin dört bir yanının satılmasından” dedi.

AKIN: DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ

CHP Balıkesir Milletvekili ve birinci sıra vekil adayı Ahmet Akın ise; kendisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hakkında konuşan,  ‘Kilosu yetmez’ göndermesi yapan ancak milletvekili adayı gösterilmeyen AKP’li Ali Aydınlıoğlu’na gönderme yaparak; “Siyaset kilo ile değil tecrübe ile yapılır” dedi.

Akın, 24 Haziran’da ilk önce sarayları kazanacaklarını ardından yerel seçimlerde belediyelerde iktidar olacaklarını söyledi.

Akın, “Delik deşik olmuş, tahribata uğramış bir demokrasimiz var. Allah’ın izni ile milletin desteği ile OHAL’i def edeceğiz. Milletin ittifakını kurduk, İYİ Partili, Saadet Partili ve Demokrat Partili hemşehrilerime ve adaylara başarılar diliyorum. Cumhur ittifakının sadece adında Cumhur var. Onları yerle bir ederek demokrasiyi getireceğiz. Rahatsız olan AKP’li hemşehrilerimizin de desteği ile bu düzeni def edeceğiz. Herkes sandığa kendisi ile birlikte 4 kişiyi daha getirecek.

Soruyorum size Allah aşkına 16 yıldır bu memlekette borçtan, kredi kartı borcundan başka ne var. Herkes cebine, kredi kartı borçlarına baksın. Utanmadan CHP’ye oy verirseniz faizler yükselir diyorlar, biz halk partisiyiz halk. Kendimizi düşünmeyiz, hak yemeyiz. 24 Haziran’a kadar keyfini çıkarın çünkü yolcudur Abbas bağlasan durmaz” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP