Yayınlanma Tarihi :

“Saldırıya uğradık, arayan olmadı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı ve Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Karesi ilçe binasına 9 Mart’ta pompalı tüfekle ateş açılmasının ardından kent yöneticilerinden kimsenin geçmiş olsun diye bile aramamasına tepki gösterdi.

Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Burası bizim hepimizin evi. Bu anlamda buraya yapılmış saldırıyı hep bir ağızdan kınadık ve kınamaya da devam edeceğiz. Bugün toplumumuzda bireysel silahlanma konusunda sürekli gündeme getirdiğimiz bir gerçek var. Bu gerçekliğin sonucunda da yaşanmış bir olay var. Bu bulunduğumuz kata fiili eylemi yapan şahsın açıklamaları evet yakalanması ve ayrıntılar anlatılacak ama sonuçta bu bina biraz öncede başkanımızın da gösterdiği noktada saldırıya maruz kalmıştır. Binamız CHP İl Başkanlığı ve Karesi İlçe Başkanlığının yer aldığı bir bina. Duvarlarımızda CHP’nin bayrakları, Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağının asılı olduğu bir alana kendini bilmez biri tarafından saldırıya maruz kalmasını kabul etmemiz mümkün değil.

Bugün saldırıya maruz kaldığımız nokta CHP İl Başkanlığı’dır. Ana muhalefet partisinin il ve ilçe başkanlığının olduğu bir binaya ateş edilmektedir. Bugün bina hedef alınmıştır, havaya ateş edilmiştir, sağa sola nereye ifade edilirse edilsin sonuçta şehrin içinde güvenlikli ve huzurlu bir şekilde yaşamamız gereken bir noktada bir saldırı olmuştur. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bu sokağın üzerinde birçok siyasi partinin temsilcilikleri var. Saldırının ardından Valimiz veya Emniyet Müdürümüzün arayıp geçmiş olsun dememesine üzüldük” dedi.

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın da; saldırıyla ilgili emniyet’ten veya başka bir kaynaktan bilgi verilmemesini eleştirdi, saldırganın serbest kalmasını kınadı.

Yalçın, “Bu provokasyon iktidar veya iktidara yakın bir partinin başına gelmiş olsaydı savcı aynı şahsı yine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakacak mıydı? Şahsın vermiş olduğu ifade ne olursa olsun bu partimize yapılmış bir saldırıdır! Bu saldırının hedefinde Cumhuriyet Halk Partisi vardır. Bu saldırıyı önemsememek, görmezden gelmek, üst katta bulunan işletmeye karşı yapıldığını söylemek en hafif tabirle söylüyorum aymazlıktır” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP