DOLAR28,9706% 0.05
EURO31,8506% 0.14
STERLIN36,8234% 0.17
FRANG33,1737% 0.12
ALTIN1.903,10% 0,09
BITCOIN1.096.972-0.115

Sarı: Vefasızlıklarını örtmeye çalışıyorlar

Yayınlanma Tarihi :
Sarı: Vefasızlıklarını örtmeye çalışıyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, kendilerini kavgacılıkla suçlayan AKP’lilere cevap verdi.

Sarı, “AKP’nin ‘vefa’ yemeği adı altında düzenlediği ve ‘Biz vefa yemekleri yaparken, CHP’nin kongrelerinde kavga var’ diyerek kendi vefasızlıklarının üzerini örtme çabasına girdiğini görüyoruz. Biat kültürü ile çalışan AKP’li yöneticilerin bizleri eleştirmeye çalışması anlamsızdır. AKP saygı, sevgi ve vefa görmek istiyorsa kendilerini il başkanlığımıza davet ediyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “AKP hangi kongresini sevgi ile gerçekleştirmiştir? Acaba bize örnek verebilecek mi? Baskı ve zorlama ile yapılan ilçe kongreleri, tehdit aldığını beyan eden ve istifa eden bir büyükşehir belediye başkanı. Bütün bunlardan sonra karşımıza çıkıp ‘bizde sevgi var’ diye açıklamalarda bulunuyorlar. Biz de buradan açık ve net bir şekilde beyan ediyoruz; CHP’de sevgi, saygı ve güven var. AKP’li yöneticilerin aynı yemekte ki konuşmacıların isyanını anlayamamış olduğunu görüyoruz. AKP’de istifa ettirme var, ağlatma var beyanlarını dikkate almak gerekiyor diye düşünüyoruz.

Geçen günlerde gerçekleşen Karesi Kongresi’nde iki adaylı seçimin nasıl tek adaylı seçime dönüştürüldüğü, AKP üyesinin iradesinin yok sayıldığını hatırlatmak isteriz. AKP Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun çalışkan Milletvekilimiz Ahmet Akın’a yönelttiği ‘senin kilon kaç, kilon’ sorusuyla siyasetten ne kadar uzak olduğunu göstermektedir. Siyasetin boyla kiloyla değil bilgiyle, birikimle, emekle ve yürekle yapıldığını 30 Mart 2019 seçimlerinde ona göstereceğiz. Ayrıca ‘sokakta AKP’den başka parti mi var?’ söylemiyle Aydınlıoğlu’nun Balıkesir’den ve halkımızdan ne denli uzak olduğunu görüyoruz.

CHP kadrolarında Büyükşehir Belediye Başkanlığını sizlerden çok daha iyi yapacak birçok partililerimiz var. Bizler kişiler için değil halkımız için siyaset yapıyoruz. Bizim için en önemlisi şehrimizi gerçekten başarılı bir şekilde yönetecek bir adayımız ve yanında kuracağımız kadrolardır. Şehrimiz gerçekten en iyisini hak ediyor” dedi. Mustafa ATİK

YORUM YAP