DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Şehri taradılar

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, STK temsilcileriyle bir araya gelerek ‘Şehrim 2023’ projesi hakkında görüşlerini aldı. ‘Şehrim 2023 Otobüsü’ AHP Meydanı’nda konuşlandı, partili gençler kentin dört bir yanında vatandaşlarla anket yaparak ‘Şehrim 2023’ projesiyle ilgili önerilerini aldı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığının ‘Şehrim 2023’ projesi kapsamında Öğretmenevi’nde STK temsilcileri ile bir araya geldi.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda Türkiye’de şehirlerinin 15 yıl öncesine göre daha yaşanılabilir duruma geldiğini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, “Şehrim 2023 projesi kapsamında insanların yaşadıkları şehirlerle ilgili düşüncelerini alıyoruz. 2023’te nasıl bir şehir hayal ettiklerini öğrenmeye çalışıyoruz. Şehir, çevre ve kültür konuları detaylı olarak ilk kez ele alınıyor” dedi.

“FİKİRLERİNİZ ÇOK ÖNEMLİ”

Doktora yapmış gençlerden ekip oluşturduklarını kaydeden Karaaslan, “Bugün burada sizinle firik alışverişi yapmamız bizler için çok önemli. Buradan edineceğimiz bilgilerle inşallah Balıkesir’in ve bu çalışmayı yaptığımız 30 büyükşehirde edineceğimiz bilgilerle ilerleyen etaplarda istiyoruz ki; Türkiye’nin 81 ili için yapalım bu çalışmayı. Türkiye’yi eğitimde, sağlıkta ve diğer alanlarda büyük ve güçlü yapmayı, hedeflerine ulaştırmayı amaçladık.

Biz iktidara geldiğimiz günden bugüne kadar hakikaten bu anlamda Türkiye’yi üç kat büyüttük diyoruz ya. Dile çok kolay geliyor bunu söylemek gerçekten ama çok önemli çalışmaları hayata geçirdik. Hayatımızda hiçbir şey eskisi gibi değil. Daha iyiye gitti ama hala daha da iyiye gitmesini istediğimiz bir çıta var ki o çıtaya ulaştık diyemiyoruz hiçbir zaman. Çünkü çıtayı belirleyen bizler her zaman bir adım öteye götürüyoruz. Bugün şehirlerimizde 15 yıl önce konuştuğumuz konular yok, akan kanalizasyonlar, çöp dağları yok. Maske dağıtmıyor gazeteler artık, günlük hayatımızı zora sokacak yaşantımızı kısıtlayacak birtakım uygulamalar yok şehirlerimizde” dedi.

“ŞEHİRLER İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ”

Şehirlerde gözle görünen olumlu gelişmelerin, 2023 hedefleri için önemli olduğunu kaydeden Karaslan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün farklı şeylerden bahsediyoruz. Artık yeni bir şeyler söylemek lazım. Biz nasıl içinde bulunduğumuz dönemi ince işçilik olarak adlandırıyorsak artık şehirlerimizin geleceğine dair bakış açımızı, projelerimizi, hedeflerimizi ve vizyonumuzu yansıtacak çok önemli adımları atmalıyız. Dolayısıyla biz artık şehir siluetini konuşuyoruz. Çünkü temel anlamda konut ihtiyacımız belli ama bugün şehir siluetine katkı veren yapıların varlığı veya eksikliği bizler için önemli.

Biz bugün çevre dostu uygulamaları, alternatif ulaşım yollarını konuşuyoruz. Biz bugün çocuk dostu şehir, kadın ve şehir diyoruz. Biz bugün burada gerek akademik camianın bize sunduğu bilimsel zemin üzerinde yükselecek ama aynı zamanda her birinizin ayrı ayrı katkısını önemsediğimiz bir çalışmayı hayata geçiriyoruz.”

Karaaslan, daha sonra ‘Şehrim 2023 Otobüsü’ ile birlikte Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi ve projede çalışan partili gençlere teşekkür belgesi verdi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP