DOLAR28,9301% 0.01
EURO31,2284% 0.22
STERLIN36,3634% 0.03
FRANG33,0892% 0.11
ALTIN1.885,70% 0,10
BITCOIN1.275.6970.222

‘Şehrim 2023’ otobüsü Balıkesir’de

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığının ‘Şehrim 2023’ projesi kapsamında yola çıkan ‘Şehrim 2023’ otobüsü Balıkesir’e geldi. Toplu Taşıma Meydanı’nda park eden otobüste web tabanı ve mobil uygulama aracılığıyla şehre yönelik görüş ve öneriler anket çalışmasıyla alınıyor. Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da ‘Şehrim 2023’ otobüsünde anket doldurarak, şehir ile ilgili görüşlerini iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedefleri doğrultusunda bu projeye önem verdiğini belirterek, çalışmayla şehirde yaşayan insanların nasıl bir Balıkesir istediklerini aktaracaklarını söyledi.

Şehrin dinamikleriyle Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın görüşeceğini anlatan Kafaoğlu, “Samimi duygularla birebir vatandaşların hayallerini ve düşüncelerini öğrenmiş olacağız. Yerel yönetimler için de son derece önemli. Bu projenin şehrimizin geleceğine bir pencere açacağına inanıyorum” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ise; Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından parti genel merkezi önünden yolcu edilen ‘Şehrim 2023’ otobüsünün tarihi geçmişi olan Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’e geldiğini söyledi.

Demiraslan, “2023’e doğru yol aldığımız bu dönemde güzel ve yaşanabilir bir şehirde vatandaşlarımızın hayatına devam etmesini arzuluyoruz. Şehrimizin insanlarının nasıl bir çevrede yaşamak istediklerini çevresel, kültürel ve şehircilik anlamında neleri hayal ettiklerini önemsiyoruz. Önümüzdeki bu süreci planlarken ortak akıl ve istişarelere önem veriyoruz. Proje kapsamında ortak geleceğimiz olan şehirlerimizin mevcut durum analizlerini şehrin dinamikleri ile çıkararak kimlikli şehirler özgünlüğüne ulaştırmak amacıyla ortak aklın ortaya koyacağı bir çalışma modelini hayata geçiriyoruz” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katılımıyla 28 Mart’ta akademisyen, öğrenci, sivil toplum kuruluşu, kanaat önderleri, engelliler ve şehir için fikri olan tüm tarafların katılımıyla ‘Şehir Buluşması’ toplantısı yapılacak.

‘Şehrim 2023’ otobüsü, bugün Gönen Pazaryeri, öğleden sonra Bandırma Sahil Meydanı, yarın Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda, 29 Mart Perşembe günü Ayvalık Sahil Meydanı’nda, 30 Mart Cuma günü Edremit Meydanı’nda ve 31 Mart Cumartesi günü kent merkezindeki Cumartesi Pazarında olacak. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP