Yayınlanma Tarihi :

Serkan Sarı: Balıkesir Büyükşehir Belediyesini Kazanacağız

Serkan Sarı: Balıkesir Büyükşehir Belediyesini Kazanacağız

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, 14 Mayıs seçimlerinde halkın kendilerine muhalefet görevi verdiğini belirterek, şimdiden yerel seçimler için çalışmalara başladıklarını söyledi. Sarı, “Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve birçok ilçe belediyesini de CHP kadrolarına katarak etkin bir şekilde siyaset üreteceğiz. Balıkesir’in birinci partisi olacağız ve yerel yönetimlerde hakimiyetimizi kuracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, parti binasında düzenlediği toplantıda 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde partilerine ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren seçmenlere teşekkür etti, yerel seçimlerde iktidar olacaklarının sözünü verdi.

Milletvekili Sarı, “Partimizde geçen hafta gerçekleştirilen Parti Meclisi ve MYK toplantısında yapılan değerlendirmeler ışığında, kongreler süreci başlatıldı. Süreç hızla tamamlanacak. Örgütlerimizin yenilenerek, tazelenerek, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, kırmadan, dökmeden, güçlenerek, partimize yerel yönetim seçimlerinde büyük bir başarı yaşatması için, gereken her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.

“BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ KAZANACAĞIZ”

Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacaklarını ve yerelde birinci parti olacaklarını kaydeden CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “Kurultay takviminin tamamlanması ile birlikte yerel yönetimlerle ile ilgili çalışmalarımıza hız verdik. Partimiz kendi içindeki yöneticilerini belirlemeye çalışırken, bir taraftan da yerel yönetimlerdeki çalışmaları aksatmadan sürdürüyor. En kısa zamanda Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve birçok ilçe belediyesini de CHP kadrolarına katarak etkin bir şekilde siyaset üreteceğiz. Yerelde, partimizin iddialarını hayata geçirmek için kararlı bir şekilde çalışacağız. Bu konuda iddialıyız. Balıkesir’in 1. partisi olacağız ve yerel yönetimlerde hakimiyetimizi kuracağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Balıkesir’de elde ettiğimiz başarıyı yerel iktidarda kesinlikle sağlayacağız. Halkımızın kaybetmiş olduğu umutlarını yereldeki belediye sayımızı artırarak yeşerteceğiz. Mevcut belediyelerimizi koruyarak, üzerine yeni CHP’li belediyeler ekleyerek umudun bitmediğini göstereceğiz. Bu sayede CHP’li belediyelerimizin gerçekleştireceği projelerle Balıkesirli vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldıracağız. Balıkesirli hemşehrilerime seslenmek istiyorum. Nasıl ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu iki seçimde de ilk sırada çıkardıysak, aynı motivasyon, heyecan ve istekle belediye seçimlerine eksiksiz şekilde hazırlanacağız” diye konuştu.

“VATANDAŞ DURDUĞU YERDE FAKİRLEŞİYOR”

Ekonomik buhranın artarak devam ettiğini kaydeden Milletvekili Serkan Sarı, TL’deki değer kaybıyla vatandaşın durduğu yerde fakirleştiğini söyledi. Sarı, “28 Mayıs’ın ardından yükselişi durdurulamayan döviz kurlarında her gün yeni bir rekor geliyor. Dolar/TL, 14 Mayıs seçimlerinden önce 19.57, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun yapıldığı 28 Mayıs’tan önce ise 19.97 seviyesindeydi. Şimdi 23,38 seviyelerinde. 14 Mayıs’tan bu yana TL yaklaşık yüzde 20 değer kaybetmiş durumda. 28 Mayıs’tan bu yana da yaklaşık yüzde 17 değer kaybetmiş durumda. TL günden güne erirken vatandaşın alım gücü düşüyor. Asgari ücret 14 Mayıs’tan önce yaklaşık 435 dolarken şimdi 364 dolara düştü. Yani 71 dolar kayıp var ki; bu da bugünkü kurla bin 660 lira ediyor. Memur maaşındaki kayıp büyürken yılın başından bu yana 8 bin 506 liralık asgari ücretin alım gücü 6 bin 580 liraya düştü. En düşük emekli aylığı bin 245 lira azaldı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesi verdiği 22 bin lira vaadi bile 28 Mayıs seçimlerinden bugüne yaklaşık 188 dolar eridi. Yani bir ayda gelinen durum ortada. Vatandaş fakirken daha fakir oldu. Neden? Çünkü seçim öncesi yanlış ekonomi politikalarının yarattığı sorunları halının altına süpürdüler. Şimdi gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı” dedi. Bilge Yurdusev

Kaynak : Şeyma Kızıler

YORUM YAP