Yayınlanma Tarihi :

Yalçın’dan ayrımcılık iddiası

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Karesi’de bazı kırsal mahallelerde belediyenin yaptığı hizmetlerde ayrımcılık yapıldığını iddia etti. Kırsal mahallelerde yaptıkları incelemelerin fotoğraflarını gösteren Yalçın, büyükşehri kazandıklarında ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, parti binasında düzenlediği toplantıda Karesi’de belediyenin kırsal mahallelere yaptığı hizmetlerde ayrımcılık yaptığını ileri sürdü.

Bandırma Belediye Meclis Üyesi Selim Panç ile birlikte Karesi’nin kırsal mahallelerinde yaptıkları incelemelerin fotoğraflarını gösteren Karesi İlçe Başkanı Yalçın, Büyükşehir Belediyesi’ni kazandıklarında ayrımcılığa son vereceklerini söyledi.

Yalçın, “Siyasi iktidarın her defasında bir gerekçe bularak toplumu bölünmeye ve bizimkiler ile ötekiler olarak ayırmaya çalıştığını her fırsatta dile getirdik. Bunun toplumsal barış ve birlikte yaşama iradesine karşı en büyük tehlike olduğunu hatta bazen nefret suçu derecesine yaklaştığını ifade ettik. Karesi sınırları içerisinde bazı yerleşim bölgelerinde hizmet cezalandırması yapıldığını yaptığımız ziyaretlerde bizzat gözlemledik. Bu hizmet cezalandırmasının fotoğraflarını da gösteriyoruz. Karesi’de siyasi iktidarın daha düşük oy aldığı yerler cezalandırılıyor. Karesi Belediyesi’nin böyle farklı bir uygulama yapmaya hakkı yok. Bizim yöneteceğimiz Karesi’de hiç kimse hiçbir gerekçe ile kamu hizmetlerinden mahrum bırakılmayacak” dedi.

CHP Meclis Üyesi Selim Panç da; Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ile birlikte Karesi’nin kırsal mahallelerinde yaptıkları incelemelerde hizmet ayrımcılığını gördüklerini belirterek, büyükşehri kazandıktan sonra ayrımcılığa son vereceklerini söyledi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP