Altınolukspor Havran Belediyespor’u yakaladı

Yayınlanma Tarihi :
Altınolukspor Havran Belediyespor’u yakaladı

Edremit Belediyesi Altınolukspor, TVF Kadınlar 1. Lig A Grubu 7. Hafta mücadelesinde 3 As Sigorta A.Ş. Çanakkale Belediyespor’u 3-1 mağlup ederek, puanını 9’a yükseltti ve Bahçelievler Belediyespor deplasmanından puansız dönen Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor ile puanlarını eşitledi.

Güre Atatürk Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı mücadelenin ilk sayısını 3 As Sigorta A.Ş. Çanakkale Belediyespor kazandı. Kısa sürede oyunun kontrolünü eline alan Edremit Belediyesi Altınolukspor, 3-0’lık serilerle farkı açmaya başladı ve 20-12’lik avantaja ulaştı. Konuk takım farkı 4’e düşürse de on bölümde hata yapmayan Körfezin Sultanları, ilk seti 25-19 kazanmasını bildi.

3 As Sigorta A.Ş. Çanakkale Belediyespor, ikinci sete 0-3’ü bularak başladı. Balıkesir temsilcisi skoru eşitlemekte gecikmese de 0-4’lük seri yakalayan konuk ekip, 3-7 öne geçti. Edremit Belediyesi Altınolukspor, 8-8 beraberliği sağladı. Skor 19-19 oluncaya kadar Çanakkale ekibi kaçtı, Körfezin Sultanları yakaladı. Ancak 0-5’lik seriyle 19-24’lük avantajı eline alan konuk takım, 20-25 sona eren setle durumu 1-1 yaptı.

Üçüncü etin başından itibaren oyunun kontrolünü ve skor üstünlüğünü eline alan Edremit Belediyesi Altınolukspor, üst üste kazandığı sayılarla farkı 11 sayıya kadar çıkardı. Bu avantajı iyi değerlendiren Balıkesir takımı, 25-15’lik set sonucuyla 2-1 öne geçti.

Dördüncü setin başında 3 As Sigorta A.Ş. Çanakkale Belediyespor, 2-6 üstünlük kurdu ve Edremit Belediyesi Altınolukspor Antrenörü Gökhan Durmaz, mola aldı. Mola dönüşü skoru 4-10’a taşıyan misafir takım, farkı 6 sayıya yükseltti. Skor dezavantajına rağmen temposunu yükselten Körfezin Sultanları, 18-18 eşitliği bulduktan sonra öne de geçti. Son anlara 2 sayılık avantajla giren Edremit Belediyesi Altınolukspor, 25-22 noktalanan setle sahadan 3-1 galip ayrıldı.

LİDERE DİŞ GEÇİREMEDİLER

Çarşamba mesaisinde lider Bahçelievler Belediyesi’nin misafiri olan Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor ise başa baş mücadeleye sahne olan ilk setin son iki topunda kazandığı sayılarla 23-25 üstün tamamladığı setin ardından 0-1 öne geçti.

İkinci sette farkı açmakta zorlanmayan Bahçelievler Belediyesi, 25-16 sona eren setle durumu 1-1 yaptı.

Balıkesir ekibi, üçüncü setin başında 0-4 öne geçtikten sonra, skoru 6-12’ye taşıyıp, farkı 6 sayıya çıkardı. Bu duruma 6-0’lık seriyle tepki veren Bahçelievler Belediyesi skoru 12-12’de eşitledi. Karşılıklı sayılarla skorun 24-24 olmasından sonra kullandığı iki serviste de sayıyı kazanan İstanbul ekibi, seti 26-24 kazanarak, 2-1 öne geçti.

Dördüncü setin ilk dakikalarında 6-1 öne geçerek mora bulan Bahçelievler Belediyesi, sonraki bölümde Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor’un skora ortak olmasına izin vermediği seti 25-17, maçı da 3-1 kazandı.

PUALARI EŞİTLENDİ

Bu sonuçlarla, haftayı dokuzar puanla tamamlayan Balıkesir temsilcilerinden Edremit Belediyesi Altınolukspor; beşinci sırada yer alırken, bir maçı Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor ise; yedinci basamakta bulunuyor. Ersen TAGUŞAR 

Kaynak : Ersen Taguşar

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR