Balkes, İstanbulspor’u gözüne kestirdi

Yayınlanma Tarihi :

Spor Toto 1. Lig 28. hafta karşılaşmasında İstanbulspor’u konuk edecek olan Balıkesirspor Baltok, hazırlıklarını sürdürüyor. Adana deplasmanında iyi oynayarak kazandıklarını belirten Balkes’in teknik patronu Giray Bulak, Play-Off hedefinden sapmadıklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Adanaspor deplasmanından Burak Çalık’ın kazandırdığı golle 3 puanla dönen Balıkesirspor Baltok, Play-Off hedeflerini tazeledi. Spor Toto 1. Lig’in 27. haftasına 11. sırada giren Balkes, Adanaspor galibiyetiyle 7. sıraya yükseldi.

Böylece Play-Off hattına yaklaşan kırmızı-beyazlılar, Pazar günü konuk edecekleri İstanbulspor karşılaşmasının hazırlıklarını Balıkesirspor Baltok Tesisleri’nde sürdürüyor. Sabah antrenmanı sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Balıkesirspor Baltok Teknik Sorumlusu Giray Bulak, takımın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

ADANA SEVGİSİ

Balıkesir’i sevdiğini ama Adana’yı daha çok sevdiğini ifade ederek sözlerine başlayan Giray Bulak, “Adana’da iki maç kazanmamız, bize puan açısından önemli katkılar sağladı. Ligin birçok takımı, dengeleri bozacak gibi duruyor. Bu bakımdan hem üst sıralarda kaybeden takımlar, hem de alt sıralarda kazanan takımlar, ligin altında ve üstünde dengeyi bozdu. Dolayısıyla, Play-Off hedefi olan takımlar da biraz bundan etkilendi. Etkilenen takımlardan birisi de biz olduk” dedi.

Adana deplasmanında alınan 3 puanın önemine işaret eden Giray Bulak, “Adanaspor karşısında kazandığımız 3 puan bizi 39 puana taşıdı. Play-Off hattının sınırındayız. Bu hafta İstanbulspor’a karşı yine 6 puan değerinde bir karşılaşma oynayacağız. Bu süreç, lig sonuna kadar devam edecek. İnşallah sezon sonunda kendimizi Play-Off grubunun içerisinde görürsek, çok önemli bir başarı yakalayabiliriz” dedi.

“RAHAT DURMUYORUZ”

Oyuncuları fiziksel ve psikolojik olarak İstanbulspor karşılaşmasına hazırladıklarını dile getiren Giray Bulak, “Maçın başlında gol yemek ve kendi sahamızda kaybetmek gibi kötü bir alışkanlığımız oluştu. Gol yemediğimiz zaman, gol atmayı becerebiliyoruz. Bunun neticesinde de kazanabiliyoruz. Fakat bir türlü de rahat durmuyoruz. Bu alışkanlığımızı bozmaya çalışıyoruz. Bunun üzerinde psikolojik olarak da oyuncularla çok konuşuyoruz” dedi.

Sabırlı ve kontrollü oynamaları gerektiğini belirten Giray Bulak, “Oyunun başında atılan gol de 3 puan getiriyor. Sonunda atılan gol de 3 puan getiriyor ama başta atılan gol, dengeleri bozuyor. Tercih ettiğimiz taraf da burası ama bunu yapabilmek kolay değil. Herkes önlemini alıyor. İstanbulspor karşısında da kontrollü oynayacağız. İnşallah, kazanmak istediğimiz bir maç olacak. Kazanırsak, avantajlı bir konuma geliriz diye düşünüyorum” dedi.

ALTYAPIDAN TAKVİYE

Eksik oyuncu sayısının fazlalığını dile getiren Giray Bulak, “Altyapıdan takviye ettiğimiz 6 oyuncuyla birlikte 20 kişilik çalışma kadrosunu tamamlayabiliyoruz. Fakat her yoklukta bir varlık çıkıyor. Oyuncuların anlayışı, kazanma istekleri yüksek olduğu zaman, pas alışkanlığımızı da ortaya koyduğumuzda kazanmayı başarabiliyoruz. İnşallah yine böyle bir maç oynarız” dedi.

Adanaspor’a karşı iyi oynadıklarını hatırlatan Giray Bulak, “Çok gol pozisyonu ürettik ama son 10 dakikaya alırsak çok da stresli bir karşılaşma oynadık. Yaklaşık 7-8 gol pozisyonu bulduğumuz karşılaşmadan beraberlikle döşeydik çok da ayıp ve yazık olacaktı. Şimdi bunu bu hafta İstanbulspor’a karşı yapabilir miyiz? Daha dinamik bir takım, birbirini iyi tanıyan bir takım, daha çok koşan ve puanı daha yüksek bir takım. Ama biz, iyi pas yapıp, kendi oyunumuz oynadığımızda başarabileceğimizi biliyoruz” dedi.

GİRAY BULAK: PLAY-OFF OYNAMAYI HEDEFLEDİK

Sezon sonu hedeflerinin Play-Off oynamak olduğunu belirten Giray Bulak, “Balıkesirspor Baltok’la sözleşme imzalarken, sezon sonunda Play-Off oynamayı hedefledik. Ama devre arasında güçlenen takımlar olunca, o takımların öne çıkması doğaldı. Biz halan Play-Off hattının sınırındayız. Dolayısıyla hedefimizden vazgeçmiş ya da sapmış değiliz. Play-Off grubunun içerisinde olursak neler yağabileceğimizi de biliyoruz” dedi. İrfan DUROĞLU

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP