SPOR YAPTILAR, MUTLU OLDULAR

Yayınlanma Tarihi :
SPOR YAPTILAR, MUTLU OLDULAR

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesi kapsamında Karesi Mehmet Azman Çavuş Ortaokulunu ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde gördü.

Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Özalp, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu Müdürü Ahmet Uçtu ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Yazıcı, antrenman yapan öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan, Balıkesir genelinde uygulanan “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesi ilgi görmeye devam ediyor.

Öğrencilerin antrenman ve gösteri maçlarını izleyen Vali Yazıcı, daha sonra öğrencilerle birlikte masa tenisi oynayıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ GENÇLERİMİZE VE ÇOCUKLARIMIZA EMANET 

Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi hakkında görüşlerini dile getiren Vali Ersin Yazıcı,” Bu projenin hedefi dezavantajlı grup alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanmasıdır. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet” dedi.

Çocukların nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olmasının önemine değinen Vali Ersin Yazıcı, “Buradaki her yönetici de bundan sorumlu. Belediye Başkanımız da, Kaymakamımız da, Müdürümüz de, Valimiz de sorumlu. Bu ülkeyi çocuklarımıza teslim edeceğiz. Hep beraber özellikle spor yapma imkânı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptıracağız” dedi.

VALİ YAZICI: ÇABALAR DEVAM EDECEK

Öğrencileri spora kazandırmak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirten Vali Yazıcı, “Öğrencilerimiz sporu çok sevdi. Sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum.” dedi

Vali Yazıcı, Balıkesir’deki çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, spor yapan öğrencilerin daha da arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çekti.

BİRLİK VE BERABERLİK AŞILANIYOR

Balıkesir’de eğitim-öğretimin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, ” Öğrencileri bir araya toplayıp birlik ve beraberlik aşılamaya, sosyal aktiviteler yapmaya çalışmaktayız. Amacımız sosyal, sağlam karakterli ve kendine güveni olan bir gençlik yetiştirmektir. Bu sayede öğrenciler küçük yaştan itibaren sosyal hayatın bir parçası olduklarını anlayacaklardır. Bu projeye katılan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğu görülmüştür.” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM VE SPOR AYRILMAYAN, BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ PARÇA

Tüm çocukların spor yapması gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı, “Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır. Bu projeye katkısı olan herkese ve özellikle ailelere çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi hem okullarına devamlarında hem de sporda gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Spor, disiplinli çalışmayı gerektiren, yenilmeyi de hazmetmeyi öğreten dolayısıyla kişileri olgunlaştıran bir uğraştır. Sporun aslında ahlaken de insanları geliştirdiğini düşünen biri olarak bütün gençlerimizin, çocuklarımızın, yetişkinlerimizin bir spor dalı ile ilgilenmelerini gönülden arzu ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

İstanbulspor İstanbulspor
 

MS
1 - 3

Sivasspor Sivasspor
Antalyaspor Antalyaspor
 

MS
2 - 1

Adana Demirspor Adana Demirspor
Beşiktaş Beşiktaş
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Hatayspor Hatayspor
MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Pendikspor Pendikspor
Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Kasımpaşa Kasımpaşa
Samsunspor Samsunspor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Alanyaspor Alanyaspor
Gaziantep FK Gaziantep FK
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Karagümrük Karagümrük
İstanbul Başakşehir İstanbul Başakşehir
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Trabzonspor Trabzonspor
Kayserispor Kayserispor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Konyaspor Konyaspor
Galatasaray Galatasaray
19 Nisan 2024

16:00
- - -

Fenerbahçe Fenerbahçe
DETAYLI FİKSTÜR