Tırmanış Şenliği’ne yoğun ilgi

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kepsut Belediyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Balıkesir İl Temsilciliği tarafından organize edilen ‘Nusret Kaya Tırmanış Şenliği’ oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

27-29 Nisan tarihlerinde Kepsut’un Nusret Kırsal Mahallesi’nde düzenlenen ‘Nusret Kaya Tırmanış Şenliği’ne ülke genelinde çeşitli şehirlerinden, üniversitelerden ve liselerden genç, yaşlı ve çocuklardan oluşan 170 kayıtlı sporcu katılım sağladı.

67 spor rotada 3 gün boyunca tırmanış gerçekleştirilen etkinlikte 2 gece boyunca çadırlarda konaklayan sporcuların, yeme-içme, ulaşım gibi temel ihtiyaçları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanırken, sporcuların ve halkın şenlik alanında sorunsuz bir şekilde vakit geçirmeleri sağlandı.

Katılımcılar ve yöre halkı tırmanış faaliyetinin yanı sıra yoga, slacklining (ip üstünde yürüme), doğa yürüyüşü, kamp ateşi gibi aktiviteler de yaparak güzel vakit geçirirken, kırsal mahalle sakinlerinin yapmış olduğu yöresel yemeklerin de servisiyle yörenin yemek kültürü misafirlerin beğenisine sunuldu. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR