Yayınlanma Tarihi :

Fen Edebiyat’ta mezuniyet coşkusu

Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Burhan Erdayı Spor Salonundaki törene Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Baştürk, üniversite birim yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Törende öğrenciler adına Rabia Atlı yaptığı konuşma ile duygularını paylaştı. Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı da yaptığı konuşma ile öğrencilerin mezuniyetlerini kutladı.

VELİLERE TEŞEKKÜR

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir törende yaptığı konuşmada yeni mezunları başarılarından dolayı kutlarken, öğrenci velileri ve öğretim elemanlarına da öğrenciler üzerindeki emeklerinden dolayı teşekkür etti.

“SESİNİ YÜKSELTEN BİR TÜRKİYE VAR”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise; mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediği konuşmasında, “Bölgemizde ve dünyada nerede bir haksızlık varsa sesini yükselten bir Türkiye var, sizlerle ülkemizin sesinin daha gür çıkacağına yürekten inanıyorum” dedi.

“BİR TÜRK GENCİNİN İSTEYİP DE BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOKTUR”

Vali Ersin Yazıcı ise; mezunlara seslenerek, “Sizden beklentilerimiz yüksek ve size güveniyoruz. Bu ülkeyi, bu Cumhuriyeti size teslim edeceğiz. Siz de kendinize güvenin. Bir Türk gencinin isteyip de başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Balıkesir Üniversitemizin yetiştirdiği çok sayıda kişi bugün gerek kamuda gerekse özel sektörde çok önemli noktalarda çalışmalarına devam ediyor.

Bugün mezun olacak olan arkadaşlarımız da inanıyorum ki Türkiye’de çok önemli noktalarda, çok önemli yerlerde görev yapacaklar. Yaptığınız işten mutlaka heyecan duymalısınız. Yaptığınız görevde istekli ve heyecanlı olursanız başarılı olursunuz. İnşallah mutlu, huzurlu, dünyada söz sahibi olan bir ülkenin insanları olarak hayatımıza devam ederiz bunu da sizler gerçekleştireceksiniz.

Öğrencilerimizin yetişmesinde başta Rektörümüz, Dekanlarımız, Yüksek Okul Müdürlerimiz, Akademisyenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü onların buraya geldikten sonraki süreçte yetişmelerinde çok büyük emekleri var bu anlamda bütün akademik ve idari kadroya da teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Bir önemli teşekkürü de öğrencilerimizin Değerli velilerine iletmek istiyorum, yetiştirdikleri evlatlarını burada okumalarını sağlayan imkânlarını zorlayarak onların yetişmesi için her türlü fedakârlıkta bulunan ailelere etmek istiyorum. Mezun olan öğrencilerimize yeni yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu. Tören, dereceye giren öğrenciler ile tüm mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinden sonra keplerin atılmasıyla sona erdi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP