DOLAR28,9674% 0.03
EURO31,8620% 0.25
STERLIN36,8119% 0.17
FRANG33,2043% 0.2
ALTIN1.903,33% 0,10
BITCOIN1.096.184-0.566

Gençler sınıfı geçti

Yayınlanma Tarihi :

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nda bildirilerini sunarken, Ayvalık ve Cunda gezisi ile de yorgunluk attı.

Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu Balıkesir Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi’nin ev sahipliğinde “Eğitim Yoluyla Toplumsal Değişimde Genç İradenin Rolü” teması ile bu yıl onuncusu düzenlenen sempozyumun açılış törenine Vali Ersin Yazıcı, MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yaşar Koçak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdürü  Yakup Yıldız, akademisyenler, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

72 LİSEDEN 94 BİLDİRİ

Sempozyum Balıkesir Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Mehmet Narlı’nın moderatörlüğünde Prof. Dr. Ertan Örgen, Prof. Dr. Erdoğan Tezci ve Doç. Dr. Özer Çetin’in panelistliğinde 5 ayrı salonda, 3 farklı oturum olarak gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanındaki 72 Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisinin, toplam 94 bildiri ile katıldığı sempozyumda, “Eğitimin Kalkınmaya Etkisi”, “Genç Nüfus ve Eğitim İhtiyacı”, “Demokrasimizin Geleceği ve Gençlik”, “Değişim ve Genç İradenin Rolü” , “2023 Vizyonu ve Genç İradenin Rolü” gibi konular gündeme geldi.

Sempozyum  Ayvalık ve Cunda Adası gezisiyle sona erdi.

İSBL’DEN TEŞEKKÜR

İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Zülfer Erdem, sempozyumun öğrencilerin düşünen, sorgulayan ve çözüm odaklı çalışan bireyler olarak yetişmesi ve gelecekte, ülkemizin yönetiminde ve ilerlemesinde etkin söz sahibi olması açısından büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

Erdem, sempozyuma desteği için MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk başta olmak üzere tüm ekibine, Vali Ersin Yazıcı’ya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Kerim Özdemir’e, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir’e,  Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a,  Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a sempozyuma bildirileri ile katılan, okulların  idareci, danışman öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

YORUM YAP