Yayınlanma Tarihi :

GMKA bir milyon lira dağıtacak

GMKA 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında bir milyon lira hibe dağıtacak. Ar-Ge, yenilikçilik ve tasarım alanında teknik bilgi kapasitesi artırmaya yönelik faaliyetler, turizm alanında kapasite ve hizmet kalitesini geliştirmeye yönelik faaliyetler, mesleki eğitimde kaliteyi artırmaya yönelik faaliyetler, kurum/kuruluşların hizmet kapasitesinin geliştirilmesine yönelik faaliyetler desteklenecek.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2018 yılı için hazırladığı Teknik Destek Programını duyurdu. 2018 yılı Teknik Destek programı kapsamında GMKA, bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaştığı çalışmalara destek sağlamayı amaçlıyor.

2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında bölgedeki kurumlar, hizmet sağladıkları alanlarda ajansa Teknik Destek başvurusu sunmaları halinde eğitim, danışmanlık ve lobicilik konularında da teknik destek alabilecek. Bunun yanında kamu hizmetlerinin daha nitelikli ve daha kaliteli olabilmesi için kurum ve kuruluşların eğitim ihtiyaçlarının giderilerek, kurumsal kapasitelerini geliştirmeye yönelik proje teklifleri de değerlendirilmiş olacak. Daha önceki yıllarda bölge genelinde onlarca kurum/kuruluşta yaklaşık beş bin personelin eğitim alması ve bu sayede çok daha kaliteli hizmet sunmasına olanak sağlayan Teknik Destek Programı kapsamında sağlanacak toplam destek miktarı bir milyon lira olarak belirlenirken; proje başına verilecek destek miktarı da 20 bin lira olacak. Ayrıca Troas Bölgesi’nin turizmde ön plana çıkarılması ve TR22 Bölgesi’nde termal turizmin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek faaliyetler için ise azami tutar dahil 30 bin lira olarak belirlendi. Eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma alanlarında destek verilecek. Başvurular 30 Nisan-28 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP