DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946
Yayınlanma Tarihi :

Rektörlük devir teslimi yapıldı

Rektörlük devir teslimi yapıldı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Rektörlük devir teslimi yapıldı.  Devir teslim törenine yeni Rektör Prof. Dr. İsmail Boz, Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Üniversite Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. İsmail Boz, “Prof. Dr. Sayın Süleyman Özdemir, görev süresi boyunca Üniversitemize büyük katkılarda bulunmuş, kurumumuzu daha da ileri taşımak için elinden gelenin en iyisini yapmış bir meslektaşımdır. Prof. Dr. Süleyman Özdemir hocamıza ve bütün çalışma ekibine Üniversitemize yaptıkları hizmetten dolayı şahsım, bütün Üniversite personelim ve öğrencilerimiz adına teşekkür eder, şahıslarına ve kıymetli aile bireylerine sağlık ve afiyetler dilerim. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ailesi için hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Devir teslim töreninde, sekiz yıllık görevinin ardından veda konuşmasını yapan Üniversite Kurucu Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Kurucusu olduğum ve sekiz yıldır büyük bir gururla yürüttüğüm Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü görevimden, görev süremin dolması nedeniyle ayrılmış bulunuyorum. Sekiz yıllık süre zarfında Üniversitemizin akademik ve fiziki anlamda ileri noktalara yükselmesi için arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti ortaya koyduk.

2015-2023 yılları arasında üniversitemizin gelişimine yönelik birçok yenilik ve faaliyeti hayata geçirdik. Bundan sonraki dönemde de yeni yönetime gereken tüm desteği vermeye de hazır olduğumu belirtmek isterim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve YÖK Başkanımıza en derin minnet ve şükranlarımı arz ederim. Üniversitemizin Rektörlük görevini değerli meslektaşım Prof. Dr. İsmail Boz’a büyük bir gönül rahatlığıyla devrediyor, kendisine yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Allah mahcup etmesin, hayırlı hizmetler nasip eylesin” dedi.

Rektör Prof. Dr. İsmail Boz, Kurucu Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e görev süresi boyunca göstermiş olduğu özverili çalışmaları ve üniversiteye sağladığı katkıları için teşekkür plaketi takdim etti. Zeynep GAFAROV

Kaynak : Zeynep Gafarov

YORUM YAP