DOLAR27,1626% 0.14
EURO28,9074% 0
STERLIN33,2934% -0.17
FRANG29,9753% -0.03
ALTIN1.681,98% 0,44
BITCOIN726.091-0.098

Seferberliğe büyük destek

Yayınlanma Tarihi :

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’la birlikte Türkiye genelinde başlattığı okuma yazma seferberliğine Balıkesir iddialı bir şekilde destek veriyor. Balıkesir Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim ve Halk Eğitimi Müdürlükleri iş birliğiyle açılan kurslara katılanlar, okuma yazmayı öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ”

Bandırma Halk Eğitimi Merkezinde açılan okuma yazma kursuna gerçekleştirdiği ziyarette kursa katılanlarla sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında Balıkesir genelinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu ana kadar okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespiti yapılarak kurslarımızı başlatmış bulunuyoruz. İl genelinde açılan kurslara 333’ü erkek 2 bin 421’i kadın olmak üzere toplam 2 bin 754 vatandaşımız devam ediyor. İlimizde okuma yazma bilmeyenlerin kalmaması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

“HEDEF, OKUMA YAZMA BİLMEYEN TEK BİR FERDİN KALMAMASI”

İl genelinde çalışmaların artarak devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, “Hedefimiz okuma yazma bilmeyen tek bir ferdin bile kalmamasıdır” dedi.

Vali Yazıcı, okumanın yaşı olmadığını belirterek okuma yazma bilmeyen vatandaşların açılan bu kurslara katılmalarını ve okuma yazma öğrenmelerini istedi. Okur yazarlık eğitiminin verildiği sınıf ziyaretinin devamında Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından açılan kursların verildiği sınıflara da girerek kursiyerlerle sohbet etti.

Ziyarette Vali Ersin Yazıcı’ya Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ile İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız eşlik etti. (Haber Merkezi)

YORUM YAP