Yayınlanma Tarihi :

Üniversite güvenliği konuşuldu

Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapıldı. Eğitim öğretim yılı başında ve yarıyıl başında olmak üzere yılda iki defa yapılan toplantıya Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Yakup Dönmez, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Rafet Kantar ve İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Serdar Bayraktar katıldı.

EŞGÜDÜM İÇERİSİNDE HAREKET EDİLECEK

Toplantıda, üniversiteler ile üniversitelere bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda ve üniversite çevresinde huzurlu eğitim ortamının devam ettirilmesi ve gerekli tedbirlerin aldırılması ile ilgili kurumlarla üniversite yönetimlerinin eşgüdüm içerisinde hareket edilmesi konuları ele alındı.Toplantıda konuşan Vali Yazıcı, öğrencilerin huzur ve güvenliğini sağlamakta kararlı olduklarını ifade etti.

İLGİLİ KURUMLAR KOORDİNASYON İÇERİSİNDE ÇALIŞACAK

Olumsuz durumların önlenmesi açısından tüm ilgili kurumların koordinasyon içerisinde çalışarak üniversite ve yurt bölgelerinde öğrencilerle ilgili gerekli tedbirlerin alınmasını isteyen Vali Yazıcı, “Üniversiteler ile bağlı Yüksek Öğretim Kurumlarında, öğrenci yurtlarında ve çevresinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı gerekli güvenlik tedbirleri alınarak gençlerimizin huzur içinde öğrenimlerine devam etmeleri sağlanacak. Bu ortamı bozacak, olumsuz durum ve davranışlarla ilgili bütün kurumlarımız ortak işbirliği yaparak bu konuda aksamaya meydan vermeyecek. Huzurun tesisi noktasında görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP