Yayınlanma Tarihi :

Vali Yazıcı: Yeni başlangıç için iyi dinlenin 

Vali Yazıcı: Yeni başlangıç için iyi dinlenin 

Vali Ersin Yazıcı, eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle yayınladığı mesajda öğrencilerden ikinci yarıyıla umut dolu başlangıç yapabilmeleri için iyi dinlenmelerini istedi.

Vali Ersin Yazıcı, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle mesaj yayınladı. Yazıcı, Türkiye’nin geleceği olan çocukların en iyi eğitimi alabilmeleri, onlara gereken motivasyonun ve desteğin sağlanması için çalıştıklarını ifade etti.

“EĞİTİM ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA İLK SIRADA”

Kendine güvenen, donanımlı ve geleceğe daha umutla bakabilen gençler yetiştirmenin asıl hedefleri olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız öğretim yılımızın birinci dönemini huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız. Amacımız, çocuklarımızın her dönem başarılı ve iyi eğitimli olabilmelerine imkân sağlamak, geleceğe daha güvenli ve bilinçli bakabilmelerine olanak hazırlamaktır. Eğitimde hedefler koyduk.

Bu hedeflere Balıkesirli hemşehrilerimin gayretleri ile ulaşacağımıza inanıyorum. Eğitime yapılan yatırımı geleceğimize yapılmış yatırım olarak kabul ediyor, önceliklerimizi bu hassasiyetle belirliyoruz.

Bu çerçevede, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesini il genelinde uygulamaya devam ediyoruz. Eğitimi, öncelikleri arasında birinci sıraya yerleştirmiş bir il olarak, bir vali olarak, bu yöndeki tüm çabaları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.

Balıkesir Valiliği olarak eğitime her türlü desteği veriyor ve eğitimin önünü açma noktasında gayret sarf ediyoruz. Bugün bizlere ve projemize destek veren ve güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. BENGİ bizim çok önemsediğimiz bir projedir.

Unutmayalım ki; ancak eğitimle ve çalışmayla sağlanacak başarı, çocuklarımızın sanattan bilime, hayatın her alanında daha saygın ve söz sahibi bireyler haline gelmesini sağlayacaktır. Hepinizin bildiği ve inandığı gibi, çocuklarımız geleceğimizdir, onurumuzdur. Onların eğitimi sadece kendilerine fayda sağlamakla kalmayacak, ailesine, ilimize ve her şeyiyle bağlı olduğumuz Türkiye’ye yarar sağlayacaktır.  Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU VE SAĞLIĞIDIR”

Ailelerin çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını isteyen Vali Yazıcı, “Saygıdeğer veliler, Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarınızın karneleri sizin onlara göstereceğiniz sevginin göstergesi olmasın.

Çocuğunuzun notu yeterli değilse lütfen çocuğunuzu üzmeyin. Eksikliği varsa ‘acaba benim nerede eksiğim var’ diye kendinizi de değerlendirin. Çocuklarınız zayıf getirdi diye sakın onlara sitem etmeyin. Karnesinde kırık notu olan öğrencilerimize anlayışla yaklaşılmasının yanında, akranlarıyla kıyaslanması ve sürekli eleştirilmeleri endişe ve korkuya yol açabileceği gibi kendilerine olan güvenlerini de sarsacaktır.

Kaldı ki karneler sadece öğrencilere değil; öğretmenler, veliler ve öğrencilere aittir. Yarıyıl tatili, hem dinlenmek hem de değerlendirmek için çok daha iyi bir dönem.  Bir yandan tatillerini yapsınlar, bir yandan da kitap okumayı ihmal etmesinler.  Önemli olan çocuklarımızın mutluluğu ve sağlığıdır. Çocuklarımıza güvenelim. Onlara değer verelim” diye konuştu.

“HER ÇOCUK MÜCEVHERDİR”

Tüm eğitim camiasına, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni eden Yazıcı, “Saygıdeğer Öğretmenler, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin. Çocuklarımızın ancak mutlu olduklarında, başarılı olabileceklerine inanıyoruz. Ben bir vali, bir baba ve bir veli olarak yürekten inanıyorum ki; önem verildiği, değer verildiği zaman her çocuk mücevherdir. Önemli olan onları en güzel şekilde işlemektir” dedi.

“UMUT DOLU BİR BAŞLANGIÇ YAPIN”

Öğrencilerden yarıyıl tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirmelerini isteyen Vali Ersin Yazıcı, mesajını şöyle tamamladı: “Sevgili öğrenciler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Yarın bu ülkenin yönetiminde sizler görev alacaksınız, sizler söz sahibi olacaksınız. Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinlikler ile kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim dönemine enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.” Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP