DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.6130.956

Avcı, Afrin’de yardım dağıttı

Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir’den Afrin’e gönderilen dört TIR yardım malzemesiyle birlikte bölgeye giderek çocuklara gıda malzemesi dağıttı.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül Belediyesi, İHH ve Kızılay ortaklığında yürütülen ‘Bir Omuz Da Sen Ver’ kampanyasında toplanan yardım malzemeleriyle birlikte Afrin’e giderek bölgedeki çocuklara gıda malzemesi ve oyuncak dağıttı, mutluluklarına ortak oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de gerçekleştirdiği ‘Zeytin Dalı’ operasyonu ardından güvenli bölge ilan edilen yerlere Türkiye’den insani yardım malzemeleri gitmeye devam ediyor.

Altıeylül Belediyesi, İHH ve Kızılay ortaklığında yürütülen ‘Bir Omuz Da Sen Ver’ kampanyası kapsamında yola çıkan yardım TIR’ları Afrin’e ulaştı. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Afrin ve Doğu Guta’da yaşayan insanlar için düzenlenen yardım kampanyasında içinde temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yiyecek, bebek maması, bebek bezi, oyuncak vs. bulunan 4 TIR Afrin’e ulaştı.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Meclis Üyesi Murat Adısanoğlu da yardım TIR’larıyla bölgeye gitti. Belediye Başkanı Avcı, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarılı operasyonu ile güvenli bölge haline gelen Afrin ve Doğu Guta’da yaşayan halk, Türkiye’den gelen destek ve ilgiden oldukça memnun. Özellikle çocukların kendilerine verilen hediyelerle yüzleri gülüyor. Çocuklar için bir tır dolusu malzemenin yanı sıra temel ihtiyaçların bulunduğu 4 TIR Türk Kızılay’ı ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı” dedi.

Kardeşliğin ve dayanışmanın ön plana çıktığı ziyarette Belediye Başkanı Hasan Avcı, çocuklarla birebir ilgilenerek hediyelerini verdi. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP