Yayınlanma Tarihi :

BAUN ile Astsubay MYO arasında iş birliği adımı atıldı

BAUN ile Astsubay MYO arasında iş birliği adımı atıldı

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl ve BAÜN Mühendislik Fakültesi ve Balıkesir Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından oluşan bir heyetle birlikte teknik gezi ve inceleme amaçlı olarak Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti.

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğgeneral Mahmut Büyükcingi ve Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Şenol Çelik ile görüşen Rektör Oğurlu ve beraberindeki heyet okuldaki laboratuvar imkanları ve verilen eğitimlerle ilgili brifing aldı.

Kurumlar arasında iş birliği imkanları konusunda protokol imzalayarak eğitim alanında yapılabilecek ortak çalışmaların değerlendirildiği ziyaret sonrasında BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, “Okul Komutanı Tuğgeneral Mahmut Büyükcingi ve Okul Müdürü Prof. Dr. Şenol Çelik’e iş birliği konusunda verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Önümüzdeki süreçte de Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu’nun teşrifleriyle birlikte iki kurum arasında iş birliği protokolü imzalanarak ortak çalışmalara başlanılacak. Fatma Uysal

Kaynak : Şeyma Kızıler

YORUM YAP