DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.969.763 0.888
Yayınlanma Tarihi :

Erkan Alkan Glutensiz Gofret Üreten İşletmeyi Ziyaret Etti

Erkan Alkan Glutensiz Gofret Üreten İşletmeyi Ziyaret Etti

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Burhaniye Şahinler Mahallesi’nde faaliyet gösteren ve meyve-sebzelerden dondurularak kurutma yöntemiyle glutensiz gofret üreten işletmeyi ziyaret etti. Alkan, ziyaret sırasında üretilen ürünlerin pazarlanması, paketlenmesi ve markalaşma konularındaki önemi vurguladı.

Erkan Alkan, Burhaniye’deki işletmenin meyve, sebze ve diğer tarımsal ürünleri dondurarak kurutma yöntemiyle çeşitli sağlıklı ve fonksiyonel ürünlere dönüştürdüğü bir tesisin ziyaretinde bulundu. İşletme, glutensiz meyve gofreti üretimi ve kurutulmuş meyve-sebzelerin işlenmesiyle birlikte, ürünlerin glutensiz, vegan, koruyucusuz, ilave şeker içermeyen ve yüksek lif oranlı olmasıyla dikkat çekiyor.

Ziyaret sırasında Alkan, işletmenin sürdürülebilir tarımsal kalkınmaya katkı sağlayan bir rol oynadığını belirterek, üretilen ürünlerin pazarlama, paketleme ve markalaşma süreçlerinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, ürünlerin sağlık açısından faydalı özelliklerine ve diyet yapan kişilere yönelik avantajlarına dikkat çekti. Burhaniye İlçe Müdürü Muhsin Pala’nın da katılımıyla gerçekleşen ziyarette, işletmenin katma değer sağlama ve markalaşma konularındaki çalışmaları ele alındı.

Kaynak : Haber Merkezi

YORUM YAP