Yayınlanma Tarihi :

Jandarma Teşkilatı 184 Yaşında

Jandarma Teşkilatı 184 Yaşında

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yayınladığı mesajla Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 184. yıldönümünü kutladı.

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 184. Yıldönümünde açıklama yapan Vali Hasan Şıldak, ülkede güvenlik ve asayişin sağlanmasında genel kolluk kuvveti olarak en önemli görevleri üstün hizmet anlayışıyla yerine getiren Jandarma Teşkilatının 184’üncü kuruluş yıldönümünün kutlandığını söyledi.

Vali Şıldak, “Kurulduğu 14 Haziran 1839 tarihinden günümüze, birliğimizin beraberliğimizin muhafazası, devletimizin bekası için fedakârca hizmet veren Jandarma Teşkilatımız, milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olmuştur.

Jandarma, kanundan aldığı güçle suç ve suçlularla mücadelede, kamu düzeninin korunmasında göstermiş olduğu başarı ile yüce milletimizin sevgisini kazanmıştır.

Jandarma Teşkilatımız çağın gereklerine uygun modern teknolojik alt yapısı, edindiği bilgi birikimi ve yetişmiş nitelikli personeli sayesinde yasalara, temel hak ve hürriyetlere bağlı olarak her zaman suç ve suçlularla mücadelesini etkili bir şekilde sürdürmektedir.

Trafik kontrolü, çevre ve doğal hayatın korunması, orman yangını çıkması muhtemel yerlerde gerekli önleyici tedbirlerin alınması Jandarmanın sorumluluğunda yürütülen önemli kamu hizmetleri arasında yer almaktadır.

Jandarma personeli almış olduğu eğitim yönüyle dayanıklı, disiplinlidir. Vatan savunmasında, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasında üstün hizmet anlayışı ile her türlü şart altında görevini başarıyla yerine getirmektedir.

Jandarma Teşkilatımızın 184’üncü kuruluş yıl dönümünde, değerli mensuplarına sağlıklı ve başarılı görevler diliyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. Bilge Yurdusev

Kaynak : Şeyma Kızıler

YORUM YAP