DOLAR 31,0459 % 0.18
EURO 33,6667 % 0
STERLIN 39,3839 % 0.01
FRANG 35,2314 % 0.04
ALTIN 2.034,23 % 0,86
BITCOIN 1.609.000 -0.162
Yayınlanma Tarihi :

Milli Şair Akif’i andık

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Gülser-Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları tiyatral gösteriyle Mehmet Akif’in hayatını anlattı.

Bağımsızlığın simgesi, milli birlik ve beraberliğin ifadesi İstiklal Marşının, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97’nci yıldönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen 97’nci yıl anma programına Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Vergi Mahkemesi Başkanı Recep Taş, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir Baro Başkanı Erol Kayabay, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bakım Albay Cengiz Cömertoğlu, Kara Astsubay MYO Komutanı Piyade Albay Evren Ünal, daire müdürleri, okul müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gülser-Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tuba Öz yaptı.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatının ve İstiklal Marşı’nın mecliste kabul edilmesinin anlatıldığı programda, Gülser-Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu tiyatral gösteri büyük ilgi gördü.

“BAĞIMSIZLIK KAHRAMANI MEHMET AKİF”

Anma programı sonrası konuşan Vali Ersin Yazıcı, “Son günlerde yaşananlardan sonra bu ülkenin ne kadar büyük zorluklarla elde edildiğini birçok canın verildiğini, kanlarla sulanan Anadolu topraklarımızı kimseye teslim edilemeyeceği rahmetli Mehmet Akif’in tüm şiirlerinde görüyoruz. Gerçekten Mehmet Akif her yönüyle örnek insan. Bir kez daha kim olduğunu herkese anlatmaya çalıştık. Emeği geçen başta öğretmenimiz ve okul müdürümüz olmak üzere Gülser-Mehmet Bolluk Anadolu Lisemizin öğrencilerini kutluyorum” dedi.

97 YAŞINDA

İstiklal Marşımızı, her Türk vatandaşının aynı aşkla söylemeye devam edeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97. yılını bir kez daha kutluyor, bu marşı yazarken ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyen Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve canlarını vatan uğrunda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum” dedi. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP