DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.5370.225

Vali Şıldak: Kurallara uyarsak, normale döneriz!

Yayınlanma Tarihi :

Vali Hasan Şıldak, son günlerde Balıkesir’deki vaka sayılarının yükseldiğini açıkladı. Şıldak, “Tedbirler, denetim ve uyarılara rağmen  salgınla mücadelede hedeflediğimiz noktada değiliz. Normal hayata daha erken dönebilmemiz için tüm vatandaşlarımızın tedbirlere eksiksiz uyması gerekiyor” dedi.

Balıkesir’de son günlerde korona virüs vaka sayıları yükselişe geçti. Vali Hasan Şıldak, yaptığı açıklama ile vatandaşları 1 Mart’tan itibaren uygulanması planlanan kademeli normal hayata geçiş için toplumun tamamının alınan tedbirlere, sabırla ve eksiksiz uymalarını istedi.

Vali Şıldak, “Korona virüs etkisini sürdürüyor. Son günlerde ilimizdeki vaka sayıları yüksek. Valiliğimizin koordinasyonu altında ilgili bütün kurumlarımızın etkili çalışmalarına, uyguladığımız tedbirlere, yaptığımız denetim ve uyarılara rağmen salgınla mücadelede hedeflediğimiz noktada değiliz. Tedbirlerin sona erip normal hayata daha erken dönebilmemiz için bütün vatandaşlarımızın sabır ve gayret göstermesi gerekiyor. Hastalık rehaveti kaldırmıyor. Tek çözüm herkesin kendi denetimini yapması. Sağlıklı günlere dönebilmek için lütfen tedbirlere eksiksiz şekilde uyalım. Maske ve mesafe kuralını her yerde uygulayalım. Uyarıları dikkatle takip edelim” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP