Yayınlanma Tarihi :

Bakalım 1 Nisan sabahına nasıl uyanacağız?

Bakalım 1 Nisan sabahına nasıl uyanacağız?

31 Mart Yerel Seçimlerine tam olarak 15 gün kaldı. Balıkesir’de değişik ve heyecanlı bir seçim süreci gözlemleniyor. Aday sayısı fazla, güçlü adaylar fazla, heyecan fazla… Bakalım 1 Nisan sabahına nasıl uyanacağız?

Yanlış bilmiyorsam 21 aday var büyükşehir için yarışan. Bunlardan Cumhur İttifakı, CHP ve İYİ Parti en öne çıkan en bilindik adaylardan. Merkez ilçe Karesi ve Altıeylül’de de seçim yarışı oldukça çetin geçiyor.

Şaşırtan bağımsız adaylar her iki merkez ilçede de aktif seçim çalışmaları yürütürken, bir de büyükşehir’in bağımsız Ahmet Akın’ı kafaları karıştırdı.

Sadece Altıeylül bazında baktığımızda Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Mesut Eray, İYİ Parti Belediye Başkan adayı Hakan Afşin Arıcan ve Bağımsız aday Hasan Avcı ve CHP’den aday gösterilen Hakan Şehirli de sonuna kadar mücadele edecek isimlerden.

Hepsi de Balıkesirlilerin çok sevdiği ve saydığı güçlü isimler. Elbette bir tahminim var Altıeylül için fakat yine de en çok burasının sonucunu merak ediyorum.

Kim kazanırsa kazansın Balıkesir için en güzeli olsun diye de düşünüyorum elbette. Belediyeciliğin partiler üstü olması taraftarıyım ki o şehir için ne gerekiyorsa yapılabilsin. Amaç her daim şehri kalkındırmak orada yaşayan insanlara faydalı hizmetlerde bulunmak olsun.

Kaynak : Mert Özcan

YORUM YAP