Yayınlanma Tarihi :

Hadi mutluluğun resmini çizelim

Hadi mutluluğun resmini çizelim

Hadi mutluluğun resmini çizelim. Neden mi? Çünkü bugün dünya mutluluk günü…

Hepimizin fazlaca ihtiyaç duyduğu o duygu: Mutluluk. Peki mutlu muyuz? Mutlu olmak adına neler yapıyoruz? Mutluluk soyut bir kavram mı yoksa somut mu? Madem bugün dünya mutluluk günü, bunları konuşalım o zaman.

Biz fark etmesek de gün içinde mutlu olacağımız bir sürü an ortaya çıkıyor aslında. Yani bence öyle. Ama iş yoğunluğu, sürekli kafamızda dönüp duran sorular, belki ödemeler belki yakınımızın bir hastalığı, bizi anı yaşamaktan alıkoyuyor.

Farkedemiyoruz, bakıyoruz ama göremiyoruz stresten güzellikleri. Mutluluğun resmi çizilir mi peki? Benim resim yeteneğim yok çizemem diyorsanız alternatif bir teklif sunabilirim size.

Alın elinize kalemi kağıdı. Yok yok resim çizmek için değil. Yazı yazmak için. Bir an için bütün olumsuzlukları kovun kafanızdan. Sadece olumlu düşüncelere odaklanıp yazın bakalım madde madde. Bakalım sizi mutlu eden kaç madde yazabileceksiniz o kağıda.

Hiçbir şey bulamazsanız şükür sebeplerinizi yazın. İlla bulursunuz. Önce elimizdekileri yazalım. Daha sonra bizi mutlu edecek ama henüz sahip olamadıklarımızı… Böylece hem somut olarak görmüş oluruz hem de mutluluğa giden yolda yapacaklarımıza karar veririz.

Çok mu Pollyanna tarzı oldu sizce? Hayır hayır bu Pollyannacılık değil. Neye odaklanırsak onu yaşarız. Amacımız burada güzel şeylere odaklanmak. Hem bir deneyin ne zararı olur ki olumlu düşünmenin.

Mutluluk günü için küçük bir etkinlik. Belki yazarken bile mutlu oluruz belli mi olur… Dünya mutluluk günü kutlu olsun. Herkes mutlu olsun!

Kaynak : Mert Özcan

YORUM YAP