Yayınlanma Tarihi :

Kaldı 39 gün

Kaldı 39 gün

Yerel seçimlere kaldı 39 gün. Balıkesir iyice seçim havasına girdi. Her yerde parti bayrakları, şarkılarla geçen araçları, dolaşan belediye başkan adayları. Gündem oldukça yoğun.

2 gün sonra Sayın Cumhurbaşkanımız geliyor. Hazırlıklar tam gaz devam ederken, Balıkesir’in seçim sürecine hareket kazandıracağı kesin.

Temennimiz seçim gününün son dakikasına kadar bu süreci huzur içinde geçirmek. Benim gördüğüm şu an gayet saygılı bir ortam var. Örneğin belediye başkan adaylarını programlarda birbirlerini gördükleri zaman selamlaşıp sohbet ediyorlar.

Hep görmek istediğimiz hareketler değil mi? Bence Balıkesir bunu başarmış. Saygı çerçevesinde seçim yarışını sürdüren adayların bir ortak özelliği de canla başla çalışmaları.

Dur durak bilmeden, gece gündüz demeden çalışmalarına ara vermeden vatandaşa kendilerini anlatmak için uğraşıyorlar. Gerek mahalle ziyaretleri gerekse esnaf ziyaretleri ile yetinmeyip deyimi yerindeyse kapı kapı dolaşıyor adaylar.

Bu da vatandaşı mutlu ediyor tabi. Birileri Balıkesir’e daha iyi hizmet verebilmek için yarışa girmiş. Kazanan Balıkesir olacak. Ne mutlu bize!

Kaynak : Mert Özcan

YORUM YAP