Yayınlanma Tarihi :

28 Şubat mizahla sahnelendi

28 Şubat, Türkiye’de ilk kez bir talk showla sahnelendi. ‘Darbeler Karanlık, Gençler Aydınlık’ adlı gösteride darbelerin karanlık yüzü, mizahi bir üslupla anlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Amacımız, demokrasimizin yüz karası olan darbeleri, gençlerimizin anlayabileceği bir dille onlara anlatmaktı” dedi.

Türk demokrasi tarihine en karanlık günlerden birisi olarak kayıtlara geçen 28 Şubat, ilk kez talk showla anlatılmaya çalışıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Gala Yaşam Aktivite Merkezi’nde düzenlenen etkinlik Balıkesirliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Motivasyon ikizleri Mustafa ve Kemal Altıntaş kardeşlerin sahnelediği talk showa katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, gösteri öncesinde yaptığı konuşmada özellikle amaçlarının demokrasinin yüz karası olan darbeleri, gençlerin anlayabileceği bir dil ile onlara anlatmak olduğunun altını çizdi.

Başkan Kafaoğlu, “Türkiye yakın zamanda e-muhtıra, 28 Şubat ve 15 Temmuz kanlı darbe girişimine sahne oldu. Vatanını, milletini bayrağını, devletini seven bir lider ve onunla bütünlemiş bu gençlik, bu toplum olduktan sonra Türkiye’nin sırtını hiç kimse yere getiremez. Dün, 15 Temmuz’da destan yazan bu milletin duası ve desteği ile kahraman Mehmetçiğimiz de şu anda Afrin’de destan yazıyor. Biz halkımızın menfaatine olan her güzel işin motoru, kötü şeylerin de freni olacağız. Gerek ülkemizde gerekse özelde Balıkesir’imizde sağlanan birlik ve beraberliği kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü bu millet bizden hizmet bekliyor. Kaybedecek, boşa geçirecek bir dakikamız bile yok. Aksi  takdirde vatanı için şehadete yürüyen şehitlerimizin iki eli yakamızda olur” diye konuştu.

Yaklaşık bir saat süren talk showun ardından ‘Motivasyon İkizleri’ Mustafa ve Kemal Altıntaş kardeşlere çeşitli hediyeler takdim edildi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP