Yayınlanma Tarihi :

Dört ülkeden bin 106 dansçı Ayvalık’ta buluştu

Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve çok büyük ilgi gören 21. Sarımsaklı Trophy Halk Oyunları Festivali, bu yıl da 4 ülkeden 25 ekibin katılımıyla görkemli bir şekilde kutlandı.

Dört ülkeden bin 106 dansçı Ayvalık’ta buluştu

Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve çok büyük ilgi gören 21. Sarımsaklı Trophy Halk Oyunları Festivali, bu yıl da 4 ülkeden 25 ekibin katılımıyla görkemli bir şekilde kutlandı. Türk ekibinin de yer aldığı festivalde bin 106 dansçı gösterileriyle izleyenleri adeta büyüledi. Sarımsaklı Pazaryeri’nde gerçekleştirilen festivalde ayrıca 11 kategoride ödüllendirme de yapıldı.

21. Sarımsaklı Trophy Halk Oyunları Festivali’nde Montenegro, Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya ve Türk ekipleri arasında yapılan gösterilerde jüri 11 kategoride değerlendirme yaparken zorlandı.

İki günde beş bin kişinin izlediği gösterilere ilginin her geçen yıl arttığını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Ülkemizin ve Balkan ülkelerinin zenginliğini halk oyunlarının, halk danslarının birleştirici ve eşitleyici gücünü hep birlikte yaşadığımız bu festivali gerçekleştiren çalışma arkadaşlarıma ve sahnedeki görsel şölene imza atan tüm dansçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP